Wyspy Mauritius usytuowane na granicy Afryki i Indii, na Zwrotniku Koziorożca, są znane na całym świecie jako perła Oceanu Indyjskiego. Tutaj morze i natura mają magiczne właściwości: krystalicznie czyste morze, białe plaże i rezerwaty przyrody sprawiają niewymuszany zachwyt.

Data dodania: 2010-05-07

Wyświetleń: 1301

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyspy Mauritius usytuowane na granicy Afryki i Indii, na Zwrotniku Koziorożca, są znane na całym świecie jako perła Oceanu Indyjskiego.

Tutaj morze i natura mają magiczne właściwości:  krystalicznie czyste morze, białe plaże i rezerwaty przyrody sprawiają niewymuszany zachwyt.

Ale także ludność tego niesamowitego zakątka ziemi tworzy żywą mieszankę ras, religii i tradycji (indyjska, chińska, afrykańska, Madagaskaru, kreolska i europejska) i nadaje temu miejscu unikalną cechę.

Wulkaniczne góry i otoczone przez piękne rafy koralowe, wyspy Mauritius są ulubionym miejscem dla miłośników żeglowania, windserfingu i nurkowania. Wnętrze wysp oferuje wiele możliwości dla ekoturystyki pieszych wycieczek, konno lub na rowerze.

Ekscytujące jest odkrywajanie w bujnej tropikalnej roślinności tajemnic wulkanicznych gór i kraterów,  jak np. Trou aux Cerfs, włączając w to rzeki, spektakularne wodospady, plantacje herbaty, przypraw i trzciny cukrowej.

Oprócz morza, przyrody i tras turystycznych, wyspy Mauritius są znane również z pysznych specjałów kulinarnych, które odzwierciedlają kulturową mieszankę. Obraz ten dopełniają awangardowe hotele, tworzące dla swoich gości aure dobrego samopoczucia. Często ofertę hoteli dopełniają pola golfowe, które są prawdziwym rajem dla miłośników sportu.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wyjazdów. Z przyjemnością zorganizujemy dla Państwa wyjazd z naszej ogromnej ilości propozycji turystycznych.

Licencja: Creative Commons