Wyspa Bali to jedna z tysiąca wysp Indonezji o niezwykłych korzeniach, oferujących przygodę i atrakcje, jakie trudno znaleźć we współczesnym świecie. Jej wspaniała, naturalna roślinność, wulkany wznoszące się ponad chmury, błękitne morze oraz rozległe plaże, spełniają wszystkie marzenia Turystów.

Data dodania: 2010-09-13

Wyświetleń: 2174

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyspa Bali to jedna z tysiąca wysp Indonezji o niezwykłych korzeniach, oferujących przygodę i atrakcje, jakie trudno znaleźć we współczesnym świecie. Jej wspaniała, naturalna roślinność, rozległe pola ryżowe pokrywające stoki górskie, wulkany wznoszące się ponad chmury, bujne lasy tropikalne, błękitne morze oraz rozległe plaże, spełniają wszystkie marzenia Turystów. U podnóża gór rozciąga się centrum kulturowe Bali. Jest to miejsce, z którego łatwo dotrzeć do pobliskich osad, w których rozbrzmiewają regionalne rytmy muzyki, można popatrzeć tradycyjne tańce i podpatrzeć sztukę rzemiosła, która przekazywana jest z pokolenia w pokolenie.

Podczas wycieczki warto odwiedzić jedno z najciekawszych miejsc, jakim jest Bedugul. Jest to krater wulkaniczny, położony na północnym wybrzeżu oraz Jezioro Gunung Batul wraz z piękna panorama południowych stoków Gunung Agung.  Będąc na Bali każdy turysta powinien odwiedzić choć jedna świątynię, których jest tu tysiące. To dzięki nim Bali jest nazywana Wyspą Bogów.

Wyspę o powierzchni ok. 5500 km2 zamieszkuje ok. 3 milinów ludzi. W 94% to wyznawcy hinduistycznej Religi Dharma.  Większość Balijczyków mieszka na urodzajnym południu oraz w stolicy wyspy Denpasar. Podstawę gospodarki stanowi uprawa ryżu. W sektorze rolniczym zatrudnione jest 75% ludności wyspy. Bardzo ważna gałęziom przemysłu jest branża tekstylna. Rozwija się także Turystyka, która daje wyspie największe wpływy dewizowe. Większość balijskich miasteczek to podobne do siebie, goniące cywilizacje siedliska, gdzie tradycje miesza się z nowoczesnością. Największe kurorty turystyczne to Kuta, Nusa Dua i Sanur.

Nusa Dua to najbardziej luksusowa miejscowość na Bali. Tutaj wakacje spędzają ludzie z całego świata, bo są tu najlepsze hotele i ośrodki. Wyruszając na wycieczkę wzdłuż wybrzeża można spotkać miłośników nurkowania i surfingu a to dzięki wysokim falom, które sprawiają, że czują się oni na Bali jak w raju.

Kuta i Legion to położone na północ od Nusa Dua centrum rozrywkowe. Kurort ten posiada wiele restauracji i dyskotek. Turyści, którzy lubią kosztować nocnego życia na pewno znajdą tu coś dla siebie. W Kucie znajduje się również słynny park wodny „ Waterboom”.  

Sanur, miejscowość usytuowana na południowo – wschodnim wybrzeżu. Ze względu na swoje położenie staje się idealny na wycieczki po wyspie. Świetne plaże tego regionu przyciągają liczne rzesze miłośników egzotycznego wypoczynku.

Ubud bardzo znana i godna odwiedzenia miejscowość w centralnej części wyspy. Do głównych atrakcji można zaliczyć Muzeum Puri Lukisan, gdzie zgromadzono dzieła artystów balijskich powstałe w ciągu 60 lat. Trzon wystawy tworzą współczesne obrazy i rzeźby ostatniego dwudziestolecia. W większości wykonali je artyście centrum malarskiego w Ubud. Zwiedzając Bali Turysta powinien odwiedzić malowniczą miejscowości Candidsa, która położona w środkowej części wschodniego wybrzeża ok. 2 godziny od lotniska w Denpasar.

Licencja: Creative Commons