Bangkok to stolica Tajlandii, położona na płaskich terenach nad brzegiem rzeki Chao Praya (Czao Praja), pare kilometrów powyżej jej ujścia do zatoki Tajlandzkiej. W Bangkoku rezyduje rodzina królewska i tutaj krzyżują się wszystkie szlaki przemysłu, handlu i świata finansów.

Data dodania: 2010-09-14

Wyświetleń: 2057

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bangkok to stolica Tajlandii, położona na płaskich terenach nad brzegiem rzeki Chao Praya (Czao Praja), pare kilometrów powyżej jej ujścia do zatoki Tajlandzkiej. W Bangkoku rezyduje rodzina królewska i tutaj krzyżują się wszystkie szlaki przemysłu, handlu i świata finansów. W mieście tym znajduje się tez największy port kraju. W stolicy Tajlandii próżno by szukać centrum.

W tym wielkim mieście zbudowanym na około 1600 km2 powierzchni, każda dzielnica ma swoje centrum. Dzielnica staromiejska jest interesująca dla turystów lubiących poznawać specyfikę miast, którzy nie boją się zapuście w wąskie uliczki, tam, gdzie z powodu tłoku nie docierają autokary wycieczkowe.

Świątynie

W czasie wypoczynku w Bangkoku warto jest zwiedzić cztery najbardziej znane świątynie: Wat Phra Keo tj. świątynia Szmaragdowego Buddy, Wat Po – Świątynia Leżącego Buddy, Wat Benchamahopit ( Benczamahopit) – Marmurowa Świątynia i Wat Trai Mitr – Świątynia Złotego Buddy. Nie do pomyślenia jest wizyta w Bangkoku bez przejażdżki po rzekach i kanałach miasta. Bangkok przez wiele lat nazywany był „Wenecja Wschodu”, ponieważ aż do 1862 roku cały transport odbywał się na rzekach, kanałach i klongach. Zwiedzanie świątyń, łodzi mieszkalnych oraz domów na palach można połączyć z przejażdżką długimi łodziami lub barakami. Najciekawszym miejscem dla Turysty jest Wat Arun „Świątynia Jutrzenki”. Jej podobny do figurki z porcelany środkowy Prang ( wieża świątynna) wznosi się na wysokość 74 metrów na brzegiem rzeki Chao Praya.

Pływający targ

40 minut drogi od Bangkoku leży Damnoen Saduak (Damnen Saduak) z najpiękniejszym w Tajlandii pływającym targiem. Codziennie chłopi z całej okolicy oferują tutaj swoje produkty z załadowanych do pełna łodzi.

Atrakcje dla wszystkich

W czasie pobytu Turysta powinien zwiedzić Nakhon Pathom ( Nakon Patom), które jest oddalone o 60 km od Bangkoku. Znajduje się tam najwyższy na świecie wizerunek Buddy o wysokości 115 metrów- Phra Phathorn Chedi ( Pra Patron Czedi). Turyści z całego świata chętnie odbywają podróż na rzekę Kwai gdzie czeka ich przejażdżka koleją przez „Most śmierci”. Słynny most znajduje się 130 km na zachód od Bangkoku, w pięknej krajobrazowo okolicy z wodospadami, żyznymi dolinami i jaskiniami.

Będąc w Bangkoku nie można zapomnieć o wizycie w Parku Narodowym Khao Yai (Kao Jai), który leży 200 km na północny-wschód od Bangkoku. Żyją tam słonie, tygrysy, niedźwiedzie, ptaki z gigantycznymi dziobami dziobożerce i inne dzikie zwierzęta będące pod ochroną.

Phra Buddha Pat ( Pra Budda Pat) to relikwia odcisku stopy Buddy, znajduje się na północ od Bangkoku. Odcisk stopy został przypadkowo odkryty 350 lat temu przez polujące na jelenie myśliwego. Który trafił nad mały staw o dziwnym kształcie, posiadający właściwości uzdrawiające.

Wszystkie te atrakcje można zwiedzić zarezerwować do zwiedzania w agencjach w Bangkoku. Turyści, którzy lubią podróżować indywidualnie mogą poznawać Tajlandię przy pomocy autobusów, kolei lub samolotów. Połączenia są bardzo dobre, a koszty przejazdów na poziomie dużo niższym niż europejski. Bangkok warto zwiedzać od listopada do marca, ponieważ panuje tam przyjemna temperatura około 25 stopni Celsjusza.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena