Skandynawia jest ciekawą alternatywą dla wszystkich ludzi, którzy są zmęczeni miejskim gwarem i tłumami na plażach i szukają wypoczynku na łonie natury.

Data dodania: 2010-06-11

Wyświetleń: 2791

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skandynawia jest ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy zmęczeni miejskim gwarem i tłumami na plażach, szukają wypoczynku na łonie natury.

Większość chętnych rezygnuje z Wyjazdów do Norwegii czy Szwecji z powodu zawrotnych cen, ale spędzone tam Wakacje wcale nie muszą dużo kosztować.

Całej Norwegii nie sposób zwiedzić w tydzień czy dwa. Najlepiej przemyśleć, czy wolimy podróż zimą, kiedy to można pouczyć się jazdy na nartach biegówkach i doświadczyć nocy polarnej, czy jednak wiosną, kiedy dzień jest długi, przyroda w rozkwicie i letnie rozrywki w ofercie. Zdecydowana większość Podróżników zwiedza Norwegię od maja do końca sierpnia.
Ulubione Wycieczki po Norwegii Jedną z ulubionych wycieczek zagranicznych turystów jest "Norwegia w pigułce", która obejmuje Bergen/Oslo-Myrdal - Flam - Gudvangen - Stalheim - Voss - Bergen/Oslo. Praktycznie wszystkie formalności związane z rezerwacją miejsc załatwimy nie odchodząc od komputera.

Pierwszą wyprawę najlepiej rozpocząć od Bergen. Miasto nie tylko oferuje ciekawe zabytki czy miejsca, lecz także jest dobrym punktem startowym do wyruszenia w dalsze części kraju.
Podróż do Fiordów Aby poznać uroki fiordów, możemy udać się na morską wyprawę z Bergen do Flam. W centrum Bergen znajduje się port, z którego podczas sezonu letniego odpływają statki do Flam. Nie jest to zwykły rejs, trasa statku wiedzie przez Sognefjord - najdłuższy fiord w Norwegii, położony 100 km na północ od Bergen. Jego głębokość sięga 1308 metrów, długość to 203 km.

Fiord ten warto uwzględnić w planach wybierając się do Norwegii. Podróż przez drugi co do wielkości na świecie fiord dostarczy niezapomnianych wrażeń. Liczne wodospady, a także strome góry i niezwykłe pejzaże wprawią w zachwyt każdego podróżnika.

Wycieczka do Flam Flam - ta malownicza miejscowość jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Znajduje się tu słynna kolejka Flamsbana - ma dwadzieścia kilometrów długości, na trasie można zobaczyć niesamowite wodospady, strome zbocza gór, a także przepiękne tunele.

Warto zatrzymać się we Flam na parę dni. Jest to dobry punkt wypadowy, możemy wypożyczyć rowery w pobliskiej informacji turystycznej i wybrać się do Otterness Farm Museum. Osoby wprawione w rowerowych wyprawach mogą spróbować swoich sił na stromej trasie z Myrdal do Flam.
Wyprawa do Miasta Wikingów Ciekawa jest także kajakowa wyprawa z Flam do "miasta wikingów". W zależności od naszych umiejętności możemy zdecydować się na wypożyczenie samego sprzętu bądź także instruktora, który zadba o nasze bezpieczeństwo. Warto polecić także trzydniowe wyprawy kajakowe, podczas których instruktor nie tylko opowie nam ciekawe historie i ludowe legendy, ale i pokaże miejsca, do których nie dotrzemy inaczej niż drogą morską.

Transport publiczny w Norwegii jest świetnie rozwinięty, a standard oferowanych usług jest wysoki, np. jadąc nocnym pociągiem dostaniemy koc, zatyczki do uszu a także "przesłonkę na oczy". Można się wyspać i nie stracić portfela.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena