Dzień Kobiet już za niecałe dwa tygodnie – z tego powodu słyszymy wokół o mnóstwie imprez, okazji czy ofert hoteli organizowanych specjalnie dla pań. Niestety – wiele kobiet z nich nie korzysta, a Dzień Kobiet traktuje jak niczym nie różniący się dzień w roku. To błąd! Dlaczego? Mamy dla Ciebie aż 5 powodów!

Data dodania: 2022-02-24

Wyświetleń: 516

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

INSPIRACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze, kończy się najbardziej depresyjny okres w roku, podczas którego dni były krótkie i na dworze było zimno. Ponadto badania wykazały, że kobiety narażone są dwa razy bardziej na depresję niż mężczyźni. Oznacza to, że wiele kobiet może nawet nie wiedzieć, że obniżony nastrój w ostatnim czasie to nie jedynie gorszy czas, a depresja, która nieleczona jest poważnym problemem. Warto więc oderwać się od szarej rzeczywistości i poddać się imprezowemu szaleństwu lub zabiegowym luksusom. To świetny sposób na obniżenie poziomu stresu i zrelaksowanie się!

Po drugie, ledwo odgrzebaliśmy się z jednych świąt jakimi było Boże Narodzenie, a tu pomału zbliża się Wielkanoc! A kiedy był czas na odpoczynek i wzięcie oddechu? Zanim wpadniesz w wir kolejnych porządków i przygotowań, zrelaksuj się i dobrze zabaw – zasłużyłaś na to!

Po trzecie – idzie wiosna! Czas się rozbudzić i zarazić pozytywną energią! Już niedługo świat budzić się będzie do życia a Ty nadal tkwisz w zimowym śnie? Potrzebny jest wiec impuls, który zmotywuje Cię do działania! Daj się porwać szaleństwu Dnia Kobiet – nic tak nie motywuje jak babskie towarzystwo!

Po czwarte – pandemia po raz czwarty zmusiła nas do wstrzymywania się od kontaktów z bliskimi i korzystania z różnych usług. Kolejna fala pandemii wydaje się jednak pomału wygasać, a my znowu możemy cieszyć się wzajemnym towarzystwem. Nie można nie wykorzystać takiej sytuacji!

Po piąte – bo po prostu kobiety za mało myślą o sobie! Niestety, zazwyczaj stawiamy własne potrzeby na ostatnim miejscu, w pierwszej kolejności dbając o najbliższych. Codziennie dźwigamy na swoich barkach ciężar obowiązków domowych i rodzinnych, za wszelką cenę starając się być we wszystkim perfekcyjne. Czas trochę przystopować i zrobić coś tylko i wyłącznie dla siebie! A kiedy będzie ku temu lepsza okazja niż w Dzień Kobiet?

Dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego warto czasami postawić na pierwszym miejscu siebie i swoje dobre samopoczucie. Dzień Kobiet spędźmy wiec tak, jak mamy na to ochotę – czy to relaksując się w Spa, czy też szalejąc na parkiecie z przyjaciółkami. Drogie panie – to nasze święto! Bo każda kobieta jest superbohaterem!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena