Obecnie nie tylko klasyczne masaże cieszą się dużym powodzeniem, ale coraz częściej wybierane są ich inne typy, które mogą w wielu schorzeniach dać lepsze wyniki. Inspiracja szerokim strumieniem płynie między innymi z Dalekiego Wschodu. Wystarczy wskazać na popularne masaże shiatsu, akupresurę, akupunkturę.

Data dodania: 2013-04-25

Wyświetleń: 1256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kurs masażu bańkami chińskimi – podwyższ swoje kwalifikacje jako masażysta!

 Również popularne są bańki chińskie, które są wzorowane na bańkach tradycyjnych – ogniowych czy próżniowych. W przypadku zastosowania baniek chińskich, przeznaczonymi właśnie do masażu, można osiągnąć naprawdę świetne rezultaty. 

Efekty stosowania baniek

Kwestie zdrowotne związane ze stawianiem baniek są dość dyskusyjne, ponieważ nie udowodniono naukowo żadnych efektów stawiania tradycyjnych baniek. Niemniej jednak ich zwolennicy wskazują na pełną gamę korzyści, jakie zabiegi te mogą dać, między innymi mają one wpływ na układów oddechowy, pokarmowy, mogą regulować ciśnienie krwi czy też pomóc w przypadku bólów mięśni i stawów. W przypadku baniek chińskich najbardziej rekomendowane jest ich użycie w przypadku masażu antycellulitowego – tutaj efekty są udowodnione i widoczne!

Jak nauczyć się masażu bańkami chińskimi?

Najlepszym rozwiązaniem jest pójście na specjalistyczny kurs masażu bańką chińską. Takie kursy realizowane są praktycznie na terenie całej Polski w różnych ośrodkach szkoleniowych. Często są one dostępne także w szkołach, gdzie można skorzystać z kursów masażu I i II stopnia, dlatego też można od razu zapisać się także na inne kursy, aby móc poszerzyć swoje umiejętności.

Kursy masażu bańkami chińskimi są także dobrym pomysłem na doszkolenie się w zakresie masażu, dlatego też jeżeli poszukuje się dla siebie sposobu na rozwój, chce się dać swoim klientom jeszcze bardziej efektywne i korzystne dla nich zabiegi, na które dodatkowo też jest popyt, wtedy warto pomyśleć rzeczywiście o pójściu na kurs. Zazwyczaj trwa on dwa dni lub jeden dzień i kosztuje około 400 złotych. Dlatego jeżeli masażysta pragnie podwyższyć swoje kwalifikacje, jest to bardzo dobra inwestycja.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena