Jeśli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób możesz usprawnić utrwalanie wiedzy w Twoim umyśle - przeczytaj ten artykuł. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zbawienny wpływ na nasz organizm a w efekcie na uczenie się ma umiejętność relaksowania się. Sprawdź, jaka jest ona ważna.

Data dodania: 2009-01-29

Wyświetleń: 3853

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpręż się i wykorzystaj potencjał swojego mózgu.

Czy wiesz co zrobić, żeby Twój mózg uczył się sprawniej? Tutaj chcę zaprezentować metodę, dzięki której wykorzystasz lepiej potencjał swojego mózgu..

Bardzo ważnym w procesie uczenia się elementem jest umiejętność relaksacji. Każde napięcie obniża możliwość mózgu do zapamiętywania lub skupienia. Jeśli napięcie się przedłuża, organizm staje się coraz bardziej wyczerpany a co za tym idzie, umysł przestaje pracować efektywnie.

Relaksacja pozwala uwolnić się od stresów minionego dnia i naładować nową energią. Podczas relaksacji można wprowadzić mózg w zmienionego stanu świadomości., podczas którego mózg pracuje z większą ostrością, receptywnością, a przez to bardziej skutecznie. Jak to się dzieje? Otóż Twój mózg pracuje na trzech poziomach świadomości w zależności od działań jakie wykonujesz.

Te trzy poziomy można określić jako fale mózgowe, które widoczne są na encefalogramie. Te trzy rodzaje fal to alfa, beta i theta – odpowiadają one różnym częstotliwościom. Jeśli działasz świadomie, w tym momencie dominują fale beta – poświęcasz wtedy uwagę danej czynności np. rozmawiasz, rozmyślasz nad jakimś konkretnym problemem, lub uczysz się jak prowadzić samochód.

Kiedy jednak „odpływamy”, zaczynamy marzyć, robimy coś bez udziału uwagi, dominujące są wtedy fale alfa. Natomiast fale theta, które bardzo mocno podnoszą receptywność, rzadko występują na jawie. Jeśli jednak poświęcisz odrobinę treningu i nauczysz się wprowadzać w stan relaksacji, możesz osiągnąć dzięki niemu bardzo wysoką zdolność rozwiązywania problemów oraz zwiększenie intuicji.

Kiedy wprowadzisz swój umysł w stan zwiększonej receptywności, czyli stan alfa lub theta, po prostu ułatwisz swojemu umysłowi uczenie się. Dzięki temu zwiększysz także rozumienie i pogłębisz przyswojenie zdobytych wiadomości. W ten sposób będzie możliwe łatwiejsze odtworzenie ich w każdej sytuacji.

Do osiągania tego rodzaju stanu bardzo dobrą metodą jest Trening Autogenny Schulza, podczas którego osiągniesz stan głębokiej relaksacji przy zachowaniu pełnej świadomości.
Doktor Schulz, który jest autorem tej metody stwierdził, że w tym stanie mocy nabiera wizualizacja oraz przyspieszają procesy związane z pracą umysłu. Według Schulza, wielu jego pacjentów dokonało dzięki jego treningowi

Jeśli więc chcesz coś dobrze zapamiętać, nauczyć się, rozwiązać jakieś trudne zadanie – odpręż się, pozwól sobie odpłynąć na chwilę. Zapewniam, że będzie to czas dobrze wykorzystany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat treningu autogennego Schulza, to zachęcam do przejrzenia książki pt. „Jak uczyć się szybko i skutecznie” Christiana Drapeau, której korzystałem pisząc ten artykuł.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena