Stres obcny jest w życiu niemal każdego z nas. Jednak gdy poddajemy się jego działaniu przez zbyt długi czas skutki dla naszego organizmu mogą być bardzo opłakane. W tym artykule podpowiemy jak radzić sobie ze stresem.

Data dodania: 2018-02-05

Wyświetleń: 718

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zacznijmy jednak od początku. Czym tak naprawdę jest steres? Otóż mowa tutaj o zespole różnych reakcji hormonalnych które to w konsekwencji prowadzą do destabilizacji homeostazy róznych układów w naszym organizmie. Ponadto można podzielić stres na dwa rodzaje. Pierwszy - stres krótkotrwały, oraz drugi - stres chroniczny. Ten pierwszy pojawia się najczęściej nagle i jest niezwykle silni. Jednocześnie niesie on wiele reakcji które mają niejako pobudzić organizm do walki czy też ucieczki. Zaburza on w znacznym stopniu gospodarkę hormonalną, ale nie ma długotrwałych, negatywnych skutków.

W przypadku stresu chronicznego jest niestety już dużo gorzej. Występuje on najczęściej w przypadku trudnych sytaucji życiowych, które jedynie nasilają jego występowanie. Stres chroniczny w dłużej perspektywie czasu prowadzi do wyniszczenia organizmu.  Do objawów tego rodzaju stresu można zaliczyć wzmożoną akcję serca jak i bóle brzucha lub też nudności. 

Jak zatem radzić sobie ze stresem? Otóż walka z nim wymaga silnej psychiki oraz ciągłej pracy nad sobą i kontrolowaniem własnych emocji. W walce ze stresem można oczywiście posiłkować się lekami uspokajającymi powodują on jednak najczęściej senność oraz otępiałość co przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Tak więc najlepszą metodą na walkę ze stresem jest stawianie czoła życiowym problemom i sytuacjom. Należy nie zamartwiać się rzeczami na które nie mamy wpływu i które są od nas niezależne. Dodatkowo warto skorzystać z poniższych porad. Mowa tutaj o pewnych aktywnościach. Naciskanie dłońmi na stół to ćwiczenie które pozwala rozładować emocje.

Uprawianie jakiegoś sportu czy też aktywności fizycznej również może nam w znacznym stopniu pomóc w walce ze strem.

Zbawienny wpływ będzie miała również folia bąbelkowa. Zostało udowodnione iż strzelanie z foli bąbelkowej pomaga się zrelaksować i znacząco obniża poziom stresu. Dodatkowo warto też postawić na długi i spokojny sen - to właśnie wtedy nasz organizm najlepiej się regeneruje a my będziemy mieli więcej energii do walki z przeciwnościami dnia codziennego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena