Większość ludzi uważa, że muzyki słucha się wyłącznie dla przyjemności i wrażeń artystycznych. Ale przecież prawda jest taka, że muzyka może być bardzo konkretnym narzędziem do osiągania konkretnych celów. W pewnych dziedzinach bardzo skutecznym a w niektórych nawet niezastąpionym!

Data dodania: 2007-10-04

Wyświetleń: 6888

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość ludzi uważa, że muzyki słucha się wyłącznie dla przyjemności i wrażeń artystycznych. Ale przecież prawda jest taka, że muzyka może być bardzo konkretnym narzędziem do osiągania konkretnych celów. W pewnych dziedzinach bardzo skutecznym a w niektórych nawet niezastąpionym! Jak wyglądałby trening step czy aerobik bez muzyki!? Czy istniałoby łyżwiarstwo figurowe lub gimnastyka artystyczna bez muzyki? No i oczywiście jak wyglądałaby relaksacja bez muzyki relaksacyjnej :)

Ale do rzeczy! Zastanówmy się jak odpowiednia muzyka może korzystnie wpłynąć na jakość Twojego życia.

Jeśli chcesz być szczęśliwy, cieszyć się życiem i osiągać sukcesy musisz umieć zarówno efektywnie pracować jak i skutecznie odpoczywać i regenerować siły. Walka ze stresem nie jest łatwa. Nie zawsze udaje się złagodzić jego skutki i zapanować nad nerwami. Ale przecież mamy potężnego sprzymierzeńca. Jest nim.. tak, tak, wiem, że już wiesz - jest nim muzyka! A szczególnie muzyka specjalnie do tego celu stworzona - po prostu Zdrowa Muzyka! Dzięki niej Twój umysł oderwie się od rywalizacji i walki o byt i rozgości się w krainie harmonii, współpracy i kreatywności. Jeśli zaczniesz korzystać z dobrej muzyki relaksacyjnej będziesz mieć lepsze i ciekawsze relacje z innymi oraz bardziej twórcze i lepiej "poukładane" kontakty zawodowe a co za tym idzie większe zarobki! Spytasz: jak muzyka może mi pomóc w zarabianiu pieniędzy?!? Odpowiedź jest prosta: ponieważ jest to jeden ze sposobów samodoskonalenia, stawania się lepszym, mądrzejszym, spokojniejszym i skuteczniejszym w działaniu. A na dodatek jest to sposób łatwy i przyjemny!

Jeśli rano poświęcisz kilka minut na zharmonizowanie i łagodną aktywizację swojego umysłu przy pomocy właściwej muzyki łatwiej zniesiesz stres jaki przyniesie Ci dzień, Twoja praca będzie bardziej efektywna a Twoje kontakty z innymi będą bardziej twórcze i owocne.

Jeśli wieczorem poświęcisz kilka minut na wyciszenie umysłu przy pomocy dobrej muzyki relaksacyjnej złagodzisz zmęczenie po dniu intensywnej pracy. Sen przyjdzie szybciej, będzie spokojniejszy i skuteczniej zregeneruje Twoje siły przed kolejnym, być może trudnym dniem.

Jednym słowem zabawa z muzyką i muzykoterapią oznacza inwestycję w siebie, samodoskonalenie i rozwój osobisty. Możesz być pewien, że zaprocentuje to w przyszłości! Chcesz wiedzieć więcej!? Zapraszam do odwiedzenia serwisu poświęconego takim tematom jak muzyka relaksacyjna, muzykoterapia, fitness. Znajdziesz tu kolejne ciekawe artykuły oraz oczywiście to co najważniejsze - wysokiej jakości muzykę do relaksacji, muzykoterapii oraz do treningu fitness na płytach CD.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena