Jak zorganizować dobrą imprezę integracyjną dla Twojej firmy? Zabawa, współpraca, rywalizacja! Wszystko to jest komponentem tworzącym zgranie w grupie!

Data dodania: 2011-03-10

Wyświetleń: 2340

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

                             Jak zorganizować skuteczną imprezę integracyjną dla swoich pracowników? Imprezy dla firm mają na celu bliższe zapoznanie się osób ze sobą współpracujących w mniej oficjalnym otoczeniu. Relacje interpersonalne w czasie pracy charakteryzuje pewien stopień oficjalności, która może przeszkadzać lepszemu zaprzyjaźnieniu się. Imprezy firmowe umożliwiają oderwanie się od sytuacji, w której stosunki międzypracownicze stanowią główną formę stykania się i sprawiają, że łatwiej nawiązać znajomości w typie bardziej przyjacielskim. Imprezy firmowe mogą odbywać się zarówno pod koniec tygodnia, gdzie mogą przybrać bardziej swobodny charakter, ale mogą też mieć miejsce w dni robocze. wyjście razem na gry zespołowe, zorganizowane przez przełożonego, nie ma obowiązku powodować kłopotów ze wstawaniem dzień później, a może zawsze wzmacniać relacje między współpracownikami w firmie. Imprezy firmowe urządzane są w założeniu, że grupa ludzi będzie lepiej pracować, kiedy panująca atmosfera nie będzie zbyt ponura. Wspólne doświadczenia z imprez, wywołują zgranie grupy, lepsze zbliżenie się pracowników, co owocuje milszą atmosferą pracy i lepszymi wynikami. By jednak relacje w zespole nie stały się zbyt koleżeńskie, co w efekcie mogłoby obniżać rezultaty, przywódca danej grupy ludzi, musi pilnować realizowania pewnych ustaleń. Pracownicy muszą pamiętać, że chociaż pozostają wśród przyjaciół, to jednak cały czas pozostają w stosunku pracy.

                           Paintball to świetna frajda integracyjna zarówno dla młodzieży szkolnej, jak i dla dorosłych. Każdy lubi gry zespołowe, połączone z rywalizacją i nutką adrenaliny. Paintball jest rozrywką dla każdego, nie zależnie od płci i wieku. zabawa polega na tworzeniu grup, które konkurują między sobą. Celem zabawy jest zdobycie umówionego miejsca oraz eliminacja jak największej liczby przeciwników. Bronią uczestników są pistolety wypełnione kulkami z farbą. Trafienie przeciwnika kulką, wyklucza zawodnika z dalszej gry.
Paintball jest organizowany w ciekawych miejscach na przykład na poligonie, na którym utworzone są tory przeszkód, okopy, wzgórza. Dodatkową atrakcją terenu jest zalesienie, poprzez co łatwiej ukryć się przeciwnikowi. Na poligonie paintballowym pomocne w kryjówce mogą być również ruiny budynków. W lesie krzaki, drzewa i inne utworzone przez naturę „kryjówki”.

                              Sztuczne lodowisko to idealny pomysł na imprezy dla firm. Doskonałe jako program imprezy integracyjnej mogą być np. nauka tańca na lodzie, turniej hokeja. Warsztaty rzeźbienia w lodzie. Każdy uczestnik może rzeźbić – dłutami ok. 30 – 60 minut. Dla uczestników zabawy przygotowywane są zazwyczaj specjalne szablony i rysunki do pomocy. Często uczestników na tyle ponosi fantazja i bawią się na tyle dobrze, że godzina nie wystarczy! Ekstremalne kuligi przez las i góry. Niesamowite doznania podczas pokonywania śnieżnych przeszkód terenowymi maszynami. Tu króluje przede wszystkim dynamika i wysokie tempo. Wszystkie osoby spragnione szaleństw na śniegu są zapraszane do udziału w zimowej olimpiadzie. Program zmagań przewiduje konkurencje dla wszystkich amatorów śnieżnych sportów, którzy będą chcieli wziąć udział w beztroskiej zabawie. Podczas olimpiady zorganizowane są miedzy innymi:
• zjazd slalomem na jabłuszku
• strzelanie do celu śnieżkami
• rzeźbienie w śniegu
• konkurs budowania igloo

                              Niektóre firmy organizują też podniebną przygodę. Loty balonem mogą być oryginalną nagrodą, wyróżnieniem dla pracowników lub gości firmy i za razem wielką atrakcją podczas spotkań integracyjnych. Podziwianie pięknych widoków oraz tajniki latania przy wykorzystaniu jedynie wiatru na pewno pozostaną na długo w pamięci.

                              Zimowy survival nauczy każdego pracownika jak przetrwać w najgorszych warunkach pogodowych. Dowie się jak zdobyć pożywienie, zbudować szałas i zapewnić sobie wygodny i komfortowy nocleg. Często spotykane są też zabawy poszukiwania różnych ukrytych punktów w terenie. Uczestnicy otrzymują wprowadzone do odbiornika GPS lub zaznaczone na mapie, namiary do miejsc, które muszą odwiedzić. Na każdym z punktów czeka niespodzianka lub zadanie. Przygoda nie tylko dla twardzieli, każdy może przeżyć w ciężkich warunkach. Nigdy nie wiadomo kiedy ta umiejętność może się przydać. Survival zimowy to profesjonalnie przygotowana, fascynująca zabawa. Jej głównym celem jest integracja grupy. Uczestnicy zostają podzieleni na kilkuosobowe zespoły i wyruszą w teren. Dzięki mapie i trenerowi prowadzącemu, każda grupa dociera do specjalnie przygotowanych zadań, wymagających przede wszystkim współdziałania i sprytu.

                               Jak widać, jest wiele atrakcji i zabaw, jakie można zorganizować swoim współpracownikom, pracownikom, aby zintegrować zespół. Współpraca jaką muszę nawiązać pracownicy podczas większości gier oraz rywalizacja występująca między drużynami wspaniale jednoczą zespół, a jeśli impreza będzie naprawdę udana, Twoi podopieczni będą się domagali coraz więcej takich imprez, już niekoniecznie integracyjnych…

Licencja: Creative Commons
0 Ocena