Współcześni pracodawcy borykają się dzisiaj z nastaniem ery pracownika. To właśnie pracownicy dzisiaj dyktują warunki pracy, począwszy od wysokości wynagrodzenia, elastyczności zatrudnienia po atmosferę w miejscu pracy. Dlatego dobry menadżer powinien pamiętać o odpowiednim szkoleniu i motywowaniu pracowników do pracy.

Data dodania: 2016-10-27

Wyświetleń: 892

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Imprezy integracyjne dla firm – jak dobrze wybrać firmę organizującą dla nas imprezę integracyjną?

Jednym ze sposobów integracji zespołu oraz zmotywowania go do osiągania celów są właśnie imprezy integracyjne, które stają się coraz popularniejszym sposobem na poznanie siebie i innych, nie tylko pod względem zawodowym.

Planujemy imprezę integracyjną

Planując urządzenie imprezy integracyjnej stajemy przed wyborem – czy zorganizować wyjazd samemu, czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w organizowaniu takich eventów. Na polskim rynku powstało wiele podmiotów, które świadczą tego typu usługi, ponieważ dbanie o morale pracowników stało się dla managerów sprawą priorytetową, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to pracownicy decydują o tym, jak będzie wyglądała ich ścieżka zawodowa.

Wybieramy firmę

Załóżmy, że postanowiliśmy skorzystać z usług profesjonalistów. Jest kilka najważniejszych rzeczy, które powinniśmy ustalić na samym początku współpracy z taką firmą. Po pierwsze warto określić na samym początku jaki mamy budżet na realizację naszych pomysłów. Może się okazać, że idea, która nam przyświecała na początku, będzie zbyt kosztowna i trzeba będzie zmienić plany. Następnym krokiem jest wybór terminu, liczby osób, miejsca i rodzaju imprezy. Termin musi być dogodny dla wszystkich, którzy na taką imprezę zamierzają się wybrać. Miejsce zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Istnieją odpowiednie kurorty i hotele, które spełniają wysokie standardy, które zapewnią pracownikom nie tylko rozrywkę, ale także relaks i odpoczynek. Warto podpytać pracowników firmy organizującej imprezę, czy nie posiadają kontaktów do sprawdzonych miejsc. Im większe doświadczenie danej firmy, tym większe szansę, że taką bazą noclegową dysponuje. Rodzaj imprezy zależy od tego, jaki jest cel danego wyjazdu. Inaczej będą wyglądać wyjazdy motywacyjne, a inaczej integracyjne.

Dopilnowanie wszystkich szczegółów jest bardzo zajmujące, dlatego warto postawić na firmę, której pracownicy mają duże doświadczenie w organizowaniu imprez zarówno dla małych jak i dużych firm. Im więcej firma zewnętrzna zrobi za managera, tym więcej czasu ma on na dopracowanie szczegółów i koncepcji samego wyjazdu. Firma zadba nie tylko o to, aby wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z ustalonymi wcześnie celami, ale także pomogą skontaktować się z usługodawcami, do których sami moglibyśmy nie dotrzeć, z racji mniej rozbudowanej bazy kontaktów. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że kontakty firmy organizującej imprezy mogą sprawić, że wynegocjujemy dużą zniżkę na zorganizowanie imprezy. Ostatecznym argumentem za wynajęciem firmy organizującej imprezy może być to, że im więcej spraw oddelegujemy na zewnątrz, tym bardziej będziemy mogli cieszyć się z imprezy, którą udało się zorganizować.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena