Posiadanie prawa jazdy w dzisiejszych czasach to nie tyle wygoda co konieczność. Mieszkając w dużym mieście mamy do dyspozycji komunikacje miejską. Jednak czas podróży takim środkiem lokomocji jest niejednokrotnie wiele większy i bardziej uciążliwy niż własnym samochodem.

Data dodania: 2010-07-02

Wyświetleń: 2046

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Posiadanie prawa jazdy w dzisiejszych czasach to nie tyle wygoda co konieczność. Mieszkając w dużym mieście mamy do dyspozycji komunikacje miejską, która jeśli jest dobrze zorganizowana może nas zawieść w praktycznie każde miejsce jakie chcemy. Jednak czas podróży takim środkiem lokomocji jest niejednokrotnie wiele większy niż własnym samochodem. Gdy szukamy dobrej pracy niejednokrotnie pracodawca wymaga, lub przynajmniej patrzy czy mamy prawo jazdy. Nie ma co ukrywać, iż jest to ważny element w drodze do sukcesu. Wiele osób już w okresie wejścia w pełnoletniość wyrabia prawo jazdy, niekiedy jednak nie mamy takiej możliwości z wielu powodów i odkładamy to na później.


Poruszanie się własnym samochodem nie musi oznaczać dużych kosztów. Często koszty te są znacznie mniejsze niż poruszanie się popularnymi środkami komunikacji. Ilość przebytej drogi w stosunku do ceny biletów komunikacji masowej często przewyższa cenę przejechania tej samej odległości własnym samochodem. Prawdopodobnie nasuwa wam się myśl, że może i koszty są mniejsze ale do tego trzeba doliczyć jeszcze cenę samochodu. Otóż dzisiaj, kiedy to liczba importowanych, używanych samochodów z zagranicy jest na porządku dziennym możemy wręcz wybierać w samochodach kilkunastoletnich, które posłużą nam jeszcze przez długie lata, a ich stan i komfort jazdy mogą spełniać nasze oczekiwania.


Ale najpierw żeby jeździć samochodem potrzebny jest dokument do tego uprawniający. Samo kupno i załatwienie wszystkich formalności, a trzeba przyznać że formalności zajmują dzisiaj zaledwie jeden dzień nie załatwiają nam wszystkiego. Potrzebujemy prawa jazdy.


Zrobienie prawa jazdy trwa w normalnym tempie około miesiąca. Problem pojawia się kiedy mamy liczne obowiązki, pracujemy, studiujemy bądź uczymy się. Rozwiązaniem takiego problemu może być wakacyjny kurs prawa jazdy, odbywający się w godzinach porannych. Zaletą takiego kursu są wykłady które odbywają się rano. Nie ma konieczności zarywania pracy, a fakt że jest on organizowany w wakacje załatwia nam problem studiowania lub uczenia się w szkole. Co do kwestii umówienia się na egzamin to tutaj tez mamy wolną rękę. Umawiając się możemy wybrać sobie zarówno godziny poranne jak i wieczorne. To my decydujemy o tym kiedy i w jakich godzinach będziemy taki egzamin zdawać.
Gorąco zachęcam do przesiadki w samochód. Znalezienie ośrodków organizujących takie kursy wcale nie musi oznaczać szukania przez długi czas, czasem wystarczy wejść na jakiś portal z ogłoszeniami drobnymi i tam poszukać. Takie ośrodki często tam się ogłaszają.

 

Wolność i czas jaki zyskujemy jest bezcenny, a niejednokrotnie ułatwia nam to zdobycie lepsze, bardziej interesującej, a przede wszystkim lepiej płatnej pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena