Czym jest technika budowy domu ICF? Jest to istniejący od około dwudziestu lat produkt umożliwiający szybką budowę solidnego, a przede wszystkim energooszczędnego...

Data dodania: 2010-07-22

Wyświetleń: 3722

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest technika budowy domu ICF? Jest to istniejący od około dwudziestu lat produkt umożliwiający szybką budowę solidnego, a przede wszystkim energooszczędnego domu.


Do budowania techniką ICF wykorzystuje się najwyższej jakości komponenty, dzięki którym dostajemy dom, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Jestem przekonany, że po zapoznaniu korzyściami płynących z tej techniki niejedna osoba zdecyduje się na budowę domu przy użyciu techniki ICF .


Należałoby zwrócić uwagę na fakt, iż aktualnie elementy technologii ICF wykonane są z neoporu. Jest to zaawansowana nanotechnologia dająca nam ogromne oszczędności, wytrzymałość i przede wszystkim jest ona tania. To za pomocą tej technologii budowa domu staje się szybsza niż dotychczas.
Daje ci do myślenia zapewne czy warto pokusić się o wybudowanie domu w technice ICF. Zatem przedstawię ci wszystkie mocne strony, a ty zdecydujesz czy jest to godne uwagi. Rozpoczniemy od energooszczędności. Jest ona na lata, raz, a prawidłowo ocieplony dom przynosi korzyści przez lata. Ocieplając dom techniką ICF zyskujemy obniżenie wydatków na energię grzewczą nawet do pięćdziesięciu procent.


Idąc dalej zastanówmy się nad trwałością. Dom zbudowany w tej technice cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, jak również solidnością wykonania wskutek betonowym, albo żelbetonowym ścianom.


Dzięki możliwości wykonania ław, jest on nadzwyczaj szybki w budowie. Czy budowa budynku technologią ICF jest tańsza od tradycyjnej? Okazuje się że tak.


Mieszkania budowane w tej technice są tańsze w budowie głównie za sprawą:
* Zmniejszenia ceny transportu, rozładunku i składowania materiałów.
* Zmniejszenia ceny budowy za pośrednictwem techniki pozwalającej na ogromne oszczędności w kosztach prac budowlanych.
* Zmniejszenia ilości resztek wywożonych z placu budowy dzięki możliwości precyzyjnego wyliczenia potrzebnej do budowy ilości kształtek.
* Zmniejszenia zużycia drewna i ilości odpadów na placu budowy. Dzięki temu możemy w prosty sposób obliczyć, że cały system jest opłacalny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena