Wyjazdy integracyjne to doskonały sposób na zbudowanie zgranego i lojalnego zespołu pracowników konkretnej marki. Jakie są plusy takich eventów? Przeczytaj!

Data dodania: 2016-07-11

Wyświetleń: 1449

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyjazdy integracyjne dla firm, czyli jak budować silny i zgrany team!

Wraz z nadejściem wiosny i pojawieniem się przyjemniejszej aury pogodowej, rozpoczyna się wzmożony okres związany z organizacją różnego rodzaju wyjazdów integracyjnych dla pracowników średnich i dużych firm.


Zachodnie standardy


Wyjazdy integracyjne dla firm to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych jednostek organizacyjnych, które posiadają oddziały w różnych regionach Polski czy Europy. Pomysł na aranżacje tego rodzaju eventów przywędrował do Polski z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Oczywiście, takie imprezy były na samym początku zarezerwowane tylko dla dużych, międzynarodowych korporacji, które dysponowały pokaźnym budżetem. Obecnie wyjazdy integracyjne realizują również zarówno średnie, jak i małe firmy z różnych branż i sektorów polskiej gospodarki.


Komunikacja i zaufanie to podstawa


W jakim celu organizuje się wyjazdy dla firm? Zazwyczaj jest to chęć poprawy komunikacji między pracownikami, zwiększenie zaufania i kreatywności między nimi oraz rozładowanie stresu i napięcia, które może generować sama praca. Bardzo często również pracodawcy stosują wyjazdy integracyjne dla firm jako swoistą nagrodę oraz narzędzie motywacyjne dla konkretnego zespołu pracowników.


Na samym początku organizacją tego rodzaju eventów zajmowały się jedynie działy kadr lub specjalnie wydelegowani do tego rodzaju zadań pracownicy. Obecnie coraz częściej przedsiębiorstwa korzystają z usług firm zewnętrznych, specjalizujących się w planowaniu i realizacji imprez integracyjnych. Jakie są plusy organizacji wyjazdów integracyjnych dla pracowników?

  • głównym zadaniem wyjazdów integracyjnych jest budowanie silnego i zgranego zespołu pracowników oraz nawiązanie między nimi bliższych relacji; wspólne spędzanie czasu wpływa pozytywnie na wzajemne uczenie się zaufania oraz szacunku pomiędzy współpracownikami,
  • wyjazdy integracyjne dla firm w znacznym stopniu minimalizują skutki stresu związanego z pracą; zmiana otoczenia, przyjazna atmosfera oraz zostawienie za sobą codziennych obowiązków wpływa odprężająco na pracowników,
  • wyjazd integracyjny to również możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych wśród pracowników; bardzo często pracodawcy podczas wyjazdów integracyjnych łączą pobyt wypoczynkowy z zajęciami pogłębiającymi specjalistyczną wiedzę pracowników, rozwijając u nich miękkie kompetencje oraz jeszcze bardziej stymulując pracę zespołową,
  • firmowe eventy w bardzo dużym stopniu wpływają na budowanie przynależności oraz lojalności pracowników wobec firmy; poczucie wspólnoty oraz przynależności do jednej grupy osób wpływa niezwykle motywująco na pracowników.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena