Nie jest żadną tajemnicą, że osoby zajmujące się podróżowaniem możemy podzielić na cztery główne grupy i kategorie. Jakie to kategorie? Już odpowiadamy.

Data dodania: 2011-11-28

Wyświetleń: 2486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsza – to osoby, które się uczą (uczniowie, studenci). Najczęściej poszukują oni taniego noclegu i spokoju. Druga kategoria podróżnych to ludzie wyjeżdżający w ramach poszukiwania pracy jak i spotkań biznesowych. Trzecia z kolei – osoby podróżujące tylko od czasu do czasu, a czwarta – niespokojne dusze, które nigdzie nie mogą zagrzać miejsca i podróżują przez większość swojego życia osiedlając się najczęściej na krótki tylko okres.

Tak czy owak przedstawiciele każdej z wymienionych wyżej grup będą musieli prędzej czy później skorzystać z dobrodziejstwa takich placówek jak wotele, hotele, hostele, motele i zajazdy. Warto zatem dowiedzieć się czym charakteryzuje się każda z nich i na co możemy liczyć korzystając z jej oferty. Otóż...

Hostel to miejsce różniące się czasami znacznie standardem od hotelu. Współdzielimy w nim pokój, kuchnię i łazienkę z innymi lokatorami. W hostelu pojawiają się często piętrowe łóżka i spotykają się w nim najczęściej studenci z różnych krajów. Należy też pamiętać, że w hostelu wynajmujemy nie pokój, tylko łóźko.

Wotel – jest to w zasadzie rodzaj motelu. Nie może on jednak używać nazwy wotel (braki formalno-prawne). Stosuje się więc określenie nawiązujące do motelu (odwrócone M).

Oferta motelu jest zaś skierowana głównie do zmotoryzowanych. Świadczy on usługi hotelarskie i często jest położony na obrzeżach miast lub blisko wielkich skrzyżowań. Niedaleko motelu jest zazwyczaj stacja benzynowa. Motel to również parking strzeżony i miejsce postoju zapewniające szybki dojście do pokoju. Musi mieć minimum 10 pokoi i zajmować się także gastronomią.

Zajazd to dom zajezdny dla podróżujących osób. Do wieku XVIII powstawał przy głównych drogach. Teraz znaleźć możemy tylko nieliczne.

Ostatni w kolejce – hotel, położony jest zwykle blisko ważnych miejsc i centrów większych miast. Możemy też spotkać hotele przy autostradach lub te położone niedaleko obwodnic. Świadczą odpłatne usługi noclegowe i muszą posiadać co najmniej 10 pokoi, a także oferować pełen zakres usług, który związany jest z przyjmowaniem turystów. Wszystkie hotele wyróżnia się tak zwanymi gwiazdkami. Ich ilość przyznawana jest w zależności od wyposażenia, lokalizacji i standardu usług.

Wiedza o tym czym różnie się motel od hostelu, a zajazd od wotelu z pewnością przyda nam się nie tylko podczas podróży. Dobrze jest więc zapamiętać kilka definicji tak, by w przyszłości wiedzieć po prostu więcej.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena