Gładka i zadbana skóra daje poczucie komfortu i pewności siebie. Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujący efekt, nie wystarczy jedynie usunąć nieestetyczne włoski. Depilowana skóra wymaga odpowiedniego przygotowania, a także właściwej pielęgnacji po przeprowadzonym zabiegu.

Data dodania: 2015-06-08

Wyświetleń: 1230

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Depilacja jest nieodłącznym zabiegiem kosmetycznym, jaki wykonuje większość kobiet. Pozbycie się włosków z nóg, przedramion i innych miejsc sprawia, że czujemy się i wyglądamy znacznie lepiej. Depilacja często bywa zabiegiem kłopotliwym – zostają po niej podrażnienia, a skóra jest przesuszona i wrażliwa. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych odczuć, zabieg depilacji należy poprzedzić prostymi przygotowaniami, a także odpowiednio dbać o skórę po nim.

Właściwa metoda

Zanim przystąpimy do usuwania niechcianych włosków, warto zastanowić się, która metoda będzie najlepsza. Do wyboru mamy golenie tradycyjna maszynką, a także usuwanie włosków za pomocą depilatora, wosku lub kremu do depilacji. To, na którą metodę się zdecydujemy trzeba uzależnić od prywatnych preferencji, ponieważ może być tak, że np. kremy do golenia działają na skórę uczulająco. Najdłużej utrzymujący się efekt uzyskamy dzięki depilacji za pomocą depilatora – skóra może pozostać gładka nawet przez miesiąc. Podobnie będzie w przypadku usunięcia włosków za pomocą wosku, a odrobinę krótszy efekt uzyskamy dzięki kremom do depilacji. Zdecydowanie najkrócej skóra pozostaje gładka po goleniu tradycyjna maszynką.

Osobno należy się także zastanowić nad depilacją wrażliwych miejsc, czyli skóry pod pachami i w okolicach bikini. Najlepiej stosować specjalnie dedykowane w tym celu preparaty lub używać zwykłej maszynki do golenia.

Przygotowania

Niezależnie od wybranej metody, właściwie przygotowując się do zabiegu unikniemy przykrych podrażnień. Skóra musi być dokładnie oczyszczona z wszelkich preparatów (poza goleniem przy użyciu tradycyjnej maszynki). Depilację najlepiej przeprowadzić po gorącej kąpieli lub prysznicu – z miękkiej i rozgrzanej skóry łatwiej będzie usunąć włoski. Zabieg będzie także przyjemniejszy, jeśli stosujemy regularnie nawilżające balsamy i kosmetyki do ciała, które dobrze wpływają na elastyczność skóry.

Po zabiegu

Po przeprowadzonej depilacji bardzo ważne jest właściwe nawilżenie skóry. Odpowiednio dobrany preparat złagodzi podrażnienia i przywróci skórze ładny wygląd oraz elastyczność. W tej roli świetnie sprawdzą się kosmetyki, które zawierają wyciąg z rumianku. Aby zapobiec nieestetycznemu wrastaniu włosków, należy regularnie stosować peelingi lub złuszczające żele pod prysznic. Można także wykonywać masaże za pomocą szorstkiej myjki.

Stosując takie podstawowe zasady pielęgnacji, będziemy cieszyć się nie tylko gładkimi nogami i ramionami, ale także miękką i miłą w dotyku skórą.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena