Wyprawka dla nowonarodzonego dziecka musi zawierać ubranka, najważniejsze kosmetyki oraz akcesoria umożliwiające bezpieczny transport maleństwa. Kompletowanie takiego zestawu jest bardzo ważnym i nieodłącznym elementem przygotowań na pojawienie się na świecie nowego człowieka.

Data dodania: 2015-06-03

Wyświetleń: 926

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczekiwanie na przyjście na świat pierwszego dziecka, to wielkie wyzwanie dla obojga rodziców. Muszą przygotować się na wielkie zmiany w ich życiu, zarówno emocjonalnie jak i materialnie. Skompletowanie koniecznej wyprawki jest niezwykle ważnym zadaniem. Od tego jakie produkty wybiorą przyszli rodzice, zależeć będzie komfort i bezpieczeństwo nowo narodzonego dziecka, a także ich własna wygoda w trakcie sprawowania obowiązków rodzicielskich.

Ubranka

Na początek należy zaopatrzyć się w ubranka dla dziecka. Maluszek szybko będzie przybierał na wzroście i wadze, dlatego nie warto kupować zbyt wielu kompletów, a jedynie kilka tak aby zawsze mieć coś na zmianę. Kupujemy body i śpioszki, a także ubranka, które będą nam niezbędne w trakcie spacerów. Warto także sprawdzić jak ubranka np. pajacyki są rozpinane – niektóre modele mogą nam znacznie ułatwić przebieranie maleństwa. Trzeba także pamiętać o sweterkach, skarpetkach i rękawiczkach.

Łóżeczko, wózek i fotelik

Są to kolejne, niezwykle ważne elementy wyprawki dla dziecka. Wychodząc ze szpitala i udając się z noworodkiem do domu, należy przewieźć go w specjalnym foteliku. Kategorycznie zabronione jest przewożenie dziecka na rękach, bo w razie gwałtownego hamowania może dojść do upadku. Fotelik samochodowy powinien być dostosowany do wieku dziecka oraz wzrostu (niemowlaki można przewozić w fotelikach, które przeznaczone są dla dzieci poniżej pierwszego roku życia). Z kolei wybierając łóżeczko, warto jest zdecydować się na takie, w którym można regulować wysokość dna lub otworzyć je z boku. Przydatna może być również chusta do noszenia.

Kosmetyki

Bardzo istotnym elementem jest zgromadzenie koniecznych kosmetyków do pielęgnacji i higieny dziecka. Wybrane przez nas produkty musza być dostosowane do wieku dziecka. Są to przede wszystkim bezzapachowe mydło natłuszczające, oliwka, krem ochronny, jednorazowe chusteczki do ciała, sól fizjologiczna do przemywania oczu. Warto także zakupić specjalny proszek do prania – piorąc w nim ubranka nie narazimy wrażliwej, dziecięcej skóry na podrażnienia i reakcje alergiczne.

Akcesoria

Opiekę nad dzieckiem znacznie ułatwią przyszłej mamie różnego rodzaju akcesoria. Wśród najbardziej podstawowych należy wymienić przewijak, wanienkę do kąpieli, miękką szczotkę do włosów, termometr kąpielowy, cążki do paznokci. Trzeba także pamiętać o wszystkich niezbędnych przyborach do karmienia.

Wymienione powyżej elementy wyprawki, to tylko podstawowe przedmioty, jakie przydadzą się przyszłym rodzicom. Można naturalnie skompletować szerszy zasób, jednak warto dobrze przemyśleć zakupy i dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena