Istnieje wiele sposób na ogrodzenie posesji. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych jest stosowanie ocynkowanej siatki ogrodzeniowej. Dziś opowiemy o tym, dlaczego warto ją stosować a także, jakie są minusy jej użytkowania

Data dodania: 2015-05-12

Wyświetleń: 1238

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety siatki ogrodzeniowej

Każda posesja powinna mieć solidne ogrodzenie, niektórzy wybierają ploty drewniane, inni betonowe bądź kamienne ogrodzenie. Jednak najczęściej wybieranym jest właśnie ten z siatki metalowej.

Właściwości siatki

Zazwyczaj siatka wykonana jest z ocynkowanych drutów metalowych. Jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych i rozmaitych rozmiarach, więc dostosowanie jej do preferencji nie stanowi żadnego problemu. Możesz wybrać wielkość oczek, długość oraz wysokość. Materiał, z jakiego została wykonana jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, więc mogą być stosowane w miejscach, w których panują nietypowe warunki. Ze względu na swoją sprężystość metalu, może być stosowany np. na terenie górzystym. Wówczas można poprowadzić ogrodzenie w górę, bez obaw o jej wygięcie lub zniszczenie, bowiem dostosuje się ona do podłoża. Bardzo ważną zaletą siatki jest jej wszechstronne zastosowanie. Sprawdza się zarówno na terenie budowy, na działce a także w domu. Taki rodzaj ogrodzenia możemy wykorzystać również w sadownictwie lub rolnictwie a także na obszarze przemysłowym lub gospodarczym.

Kolejną zaletą jest szybki i prosty montaż, który można wykonać błyskawicznie bez potrzeby angażowania fachowców. Tego rodzaju produkt jest zazwyczaj pakowany w poręczne rulony, co ułatwia jej rozwijanie i transportowanie. Ta cecha wpływa również na możliwość dzielenia powierzchni siatki na partie, co sprawia, że jej ewentualna naprawa nie sprawia problemów.

Siatka ogrodzeniowa może nie jest najbardziej estetycznym rozwiązaniem, jednak nie musimy od razu rozkładać jej na całej posesji. Aby nadać otoczeniu bardziej elegancki charakter, można na froncie zamieścić ogrodzenie innego typu np. kamienne lub metalowe z ornamentami. To bardzo ekonomiczny sposób na zwiększenie atrakcyjności przestrzeni, gdyż możemy tym samym obniżyć wydatki przeznaczone na wykończenie otoczenia domu.

Warto też zwrócić uwagę na koszt tego typu ogrodzenia. W porównaniu z innymi pozycjami jest niski i przy tak szerokim wachlarzu zastosowań, stanowi bardzo opłacalne rozwiązanie, które możne służyć przez wiele lat, bez konieczności renowacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena