Koncerty, wydarzenia sportowe i place budowy łączy z pozoru niewiele. Miejsca, w których organizowane są tego typu imprezy oraz tereny, gdzie trwa remont lub budowa, mają jednak wspólny mianownik. Wszystkie wymagają wytrzymałego i bezpiecznego ogrodzenia.

Data dodania: 2012-08-08

Wyświetleń: 2627

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogrodzenie zazwyczaj kojarzy się z zabezpieczeniem terenu, które jest trwale związane z gruntem. Są jednak sytuacje, w których nie ma potrzeby instalacji ogrodzenia na stałe lub nie jest to możliwe ze względu na specyfikę danego miejsca (np. parki, ruchliwe centra miast). W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodzenia przenośnego, które z reguły montuje się tylko na krótki okres czasu.

Wytrzymałość i  funkcjonalność

Ogrodzenia przenośne, zwane też przestawnymi, dobrze sprawdzają się jako tymczasowe zabezpieczenie terenu przy organizacji imprez masowych, na terenach placów budowy czy też w przypadku zmienionej organizacji ruchu. Zaletami ogrodzeń przestawnych są lekkość i mobilność – po zakończeniu danego wydarzenia poszczególne elementy można łatwo i szybko zdemontować i ponownie zamontować je już w innym miejscu. Tego typu ogrodzenia powinny być przede wszystkim wytrzymałe i zapewniać bezpieczeństwo. Stabilność takiego zabezpieczenia terenu, które nie jest przecież trwale związane z gruntem, zapewniają betonowe stopy, stanowiące podstawę dla pozostałych elementów. Wypełnienie ogrodzenia przestawnego, w zależności od potrzeb: może być pełne bądź ażurowe – wykonane np. z drutu -  Ogrodzenia przestawne są dostępne zazwyczaj w dwóch podstawowych wersjach, czyli w wersji z wypełnieniem lub ażurowej. Jednak poszczególne elementy takiego zabezpieczenia mogą być dostosowane do specyfiki terenu czy do danego wydarzenia – tłumaczy Karol Latuszyński, Doradca Techniczno-Handlowy z jednej z firm produkujących kompleksowe systemy ogrodzeniowe – Podczas imprez, takich jak koncerty czy zawody sportowe, ogrodzenia pełnią raczej funkcję elementów organizujących ruch zgromadzonych osób i oddzielających poszczególne strefy. Natomiast w przypadku placów budowy wymagane jest ogrodzenie, które skutecznie zabezpieczy np. przed próbą kradzieży. Stąd nasze ogrodzenia przestawne mogą być dodatkowo wyposażone np. w uchwyty pozwalające zamontować drut kolczasty – dodaje Latuszyński.

Do zabezpieczenia imprez najczęściej stosowane są ogrodzenia przestawne ażurowe, podczas gdy w przypadku placów budowy montuje się raczej ogrodzenia z wypełnieniem. Mają one zabezpieczyć teren budowy przed wstępem osób nieuprawnionych i zapobiec kradzieżom materiałów oraz sprzętu, którego strata może pociągać ze sobą wysokie koszty. Z tego powodu ogrodzenia przestawne często stanowią „wsparcie” dla firm zajmujących się ochroną placów budowy.
Rozwiązanie w postaci tymczasowego zabezpieczenia terenu coraz częściej są też wykorzystywane przez inwestorów indywidualnych – podczas budowy czy remontu domu zdarzają się przecież kradzieże materiałów.

Trwałość w każdych warunkach

Podstawowymi cechami charakteryzującymi ogrodzenia przestawne są mobilność, wytrzymałość  i bezpieczeństwo. Estetyka takiego zabezpieczenia terenu jest tu mniej ważna, ale nie pozostaje bez znaczenia. Odrapane i zardzewiałe ogrodzenie źle świadczy bowiem o inwestorze lub o organizatorze imprezy. Dla zachowania trwałości i podniesienia estetyki ogrodzeń przenośnych mogą być one zabezpieczane ocynkiem ogniowym.

Ogrodzenia przestawne to bezpieczne i wytrzymałe rozwiązanie, łączące w sobie odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz funkcjonalność. Tego typu ogrodzenia sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie w montażu i równie łatwe w demontażu zabezpieczenie terenu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena