Każda branża ma swoje własne higieniczne wyzwania – gastronomia na przykład potrzebuje silnej, a zarazem bezpiecznej chemii czyszczącej, w biurach natomiast większą uwagę skupia się na dezynfekcji blatów i innych powierzchni użytkowych, które są na co dzień dotykane przez wiele osób. 

Data dodania: 2021-04-22

Wyświetleń: 826

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zadbać o higienę w pracy z produktami TORK?

W jakie artykuły higieniczne wyposażyć własną firmę, aby zapewnić higieniczne i bezpieczne warunki zarówno dla swoich pracowników, jak i odwiedzających lokal klientów?

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy – co należy do obowiązków pracodawcy?

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, określane skrótem BHP, odnoszą się do warunków panujących w zakładach, firmach, sklepach, czy innych przedsiębiorstwach, w których zatrudniani są pracownicy. Na stanowiskach, które nie niosą ze sobą zbyt wielkiego ryzyka, takich jak stanowiska biurowe, zasady te określają między innymi ergonomiczne korzystanie z komputera i nakazują zapoznanie się z instrukcją użytkowania wszystkich podłączonych do niego urządzeń. Gdy mowa natomiast o stanowiskach takich jak budowlane, pracownicy potrzebują odpowiedniej odzieży i innych artykułów ochronnych, które w niejednej firmie zapobiegły już wielu tragediom.

Zasady BHP odnoszą się nie tylko do bezpieczeństwa, ale także higieny pracy. Najważniejszym obowiązkiem pracodawcy jest organizacja higienicznych warunków, zapewnienie niezbędnych materiałów higienicznych oraz reakcja na potrzeby, które mogą pojawiać się wraz z upływem czasu. Nie jest określone, w jakich ilościach, ani jakiej jakości artykuły higieniczne należy zamawiać do swojej firmy. Warto jednak pamiętać, że tak podstawowe elementy wyposażenia stają się często wizytówką marki, na którą uwagę zwracają klienci, partnerzy biznesowi, a nawet pracownicy. Które z artykułów Tork są niezbędne na miejscu pracy?

Niezbędne materiały higieniczne w różnych branżach

Jak widać pod adresem https://calde.pl/tork, oferta marki Tork jest naprawdę szeroka. Poszczególne produkty zostały dostosowane do potrzeb różnych branż. Wśród oferowanych artykułów higienicznych znaleźć można zarówno podstawowe wyposażenie biura, takie jak mydło w płynie, dozowniki, papierowe ręczniki, czy odświeżacze powietrza, jak i materiały niezbędne między innymi w gastronomi, w tym profesjonalną chemię do czyszczenia.

Niezależnie od profilu prowadzonej działalności, zawsze potrzebne jest podstawowe wyposażenie łazienki, takie jak dozownik mydła, mydło w płynie, papierowe ręczniki, papier toaletowy, podajnik papieru toaletowego, kosz na śmieci wraz z workami, szczotka do toalety, płyn do dezynfekcji. Do tego konieczny jest także sprzęt taki jak mop z wiadrem, którym można umyć podłogę, lub szczotka, dzięki której można ją zamieść. Wszystkie niezbędne przyrządu i artykuły znaleźć można na stronie https://calde.pl. W serwisie dostępny jest także szeroki wybór innych niezbędnych akcesoriów, takich jak serwetki, kremy do rąk, ręczniki, czy podajniki o różnym zastosowaniu.

Higiena pracy podczas pandemii koronawirusa

W zeszłym roku wierzono, że pandemia koronawirusa potrwa jedynie kilka miesięcy. Wiele firm, które mogły sobie na to pozwolić, decydowało się na wysłanie swoich pracowników do domu, skąd całkowicie bezpiecznie pracowali oni zdalnie. Dziś różne branże muszą nauczyć się pracować w tych trudnych warunkach, ponieważ, pomimo dobrych nadziei, wirus nie zniknął, a gospodarka kraju musi wreszcie zacząć w pełni funkcjonować.

Pracodawcy zmuszeni są organizować swoim pracownikom osobne, oddalone od siebie stanowiska i zapewniać stały dostęp do środków dezynfekujących. Tego rodzaju preparaty również znaleźć można w ofercie marki Tork. Ponieważ środki dezynfekujące oparte są na alkoholu, ich częste używanie może narazić skórę dłoni na przesuszenie. Preparaty do dezynfekcji rąk od Tork w swoim składzie zawierają glicerynę, przez co dłonie są nie tylko czyste, ale i odpowiednio nawilżone. W ofercie sklepu internetowego znaleźć można także stojaki dla z dozownikiem do płynu dezynfekującego. W lokalach, do których wchodzą klienci, warto postawić jeden z nich tuż przy dostępnych dla nich drzwiach zewnętrznych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena