Urządzanie salonu fryzjerskiego bądź kosmetycznego to nieraz bardzo trudny i burzliwy proces. Najważniejsze jest jednak, aby wiedzieć przy czym można grymasić a co jest konieczne to tego, aby zakład w ogóle prosperował. Jakie meble na pewno muszą znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim oraz kosmetycznym?

Data dodania: 2017-08-25

Wyświetleń: 344

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fotele

Tak, nieważne czy fryzjerskie czy z podnóżkami do pedicure czy też zwykłe krzesła dosuwane do stołu przy manicure. Klient musi mieć na czym siedzieć podczas każdego z tych zabiegów. I wybierając ten mebel powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wygodę. Powinien być zatem dobrze wyprofilowany, mieć odpowiedni materiał i miękkość. Wiadomo, że fotel powinien zostać dostosowany do zabiegu, który się wykonuje a zatem fryzjerski będzie dość miękki, natomiast krzesło do manicure może być odrobinę twardsze (jednak bez przesady, klient na tym krześle również spędza sporo czasu).

Myjnia fryzjerska

To przyda się jedynie w zakładzie fryzjerskim. Będzie z resztą niezbędnym elementem, bez którego nie wykona się większości zabiegów. Warto zadbać o to, aby była porządna i starczyła na dłużej oraz żeby na niewygody nie mógł się poskarżyć ani pracownik ani klient. 

Szafki na kosmetyki

Mebel ten przyda się zarówno w zakładzie fryzjerskim jak i salonie kosmetycznym. W obydwu tych miejscach używa się różnych specyfików i w obydwu z nich należy je gdzieś przechować, najlepiej w porządku i w jednym miejscu.

Lustra

Nie obejdzie się bez nich salon fryzjerski, ale przydadzą się również u kosmetyczki, szczególnie jeśli wykonuje ona takie zabiegi jak regulacja i henna brwi albo doczepianie rzęs. Każda kobieta chce się wówczas obejrzeć i obejrzeć rezultat pracy kosmetyczki. 

Choć wybór mebli do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego często nie jest łatwy to trzeba przez niego przejść, jeśli chce się wejść w ten biznes. Konieczne jest wówczas zapoznanie się z potrzebami pracowników, klientów oraz najnowszymi technologiami i trendami. Będąc dobrze przygotowanym można zdecydowanie usprawnić ten proces i przyspieszyć otwarcie nowej działalności. 

Licencja: Creative Commons