Zakładając salon fryzjerski najważniejsze jest, aby zorientować się jakie meble, sprzęty oraz urządzenia są niezbędne do niezakłóconej pracy fryzjerów oraz, aby zapewnić wygodę swoim klientom. Co zatem powinno znajdować się w absolutnie każdym salonie fryzjerskim?

Data dodania: 2017-07-27

Wyświetleń: 574

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wygodny fotel

Mebel, bez którego nie obejdzie się żaden zakład. Powinien on być miękki, odpowiednio wyprofilowanym, mieć podłokietnik oraz oparcie i być obity porządnym materiałem. Tylko w ten sposób zapewnimy osobom, korzystającym z usług naszego salonu, komfort i wygodę a co za tym idzie - zadowolenie z pobytu u nas. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że klient nie tylko do nas wróci, ale także poleci nasz salon swoim znajomym bądź rodzinie. Świadomość, że marketing szeptany jest bardzo istotny to pierwszy krok do sukcesu.

Myjnia fryzjerska

Nie ma opcji, żeby dobrze obsłużyć klientów, jeśli w wyposażeniu naszego salonu fryzjerskiego nie ma myjni fryzjerskiej. Służy do spłukiwania farby, moczenia głowy i mycia jej. Chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji w dzisiejszych czasach, aby kazać osobie czesanej umyć głowę pod kranem? Zakład, który by tak zrobił, zakończyłby swoją działalność szybciej niż ją rozpoczął. Dlatego tak istotne jest, aby na stanie salonu była myjnia a najlepiej trzy lub cztery, aby w razie potrzeby można było umyć kilka głów. Spłukiwanie farby nie może przecież czekać.

Lustra

Bardzo ważnym elementem są także lustra, ponieważ klient musi widzieć jak postępują prace nad jego nową fryzurą. Czuje się wtedy bezpieczniej i bardziej komfortowo. W razie, gdyby miał jakieś wątpliwości odnośnie wizji stylisty - może na bieżąco zadawać pytania. Muszą być one umieszczone naprzeciwko fotela, na którym siedzi klient i powinny mieć półeczkę na kawę czy drobne rzeczy osobiste osoby, która jest czesana.

Szafki na akcesoria

Nożyczki, suszarki, prostownice, grzebienie - mnóstwo drobnego sprzętu oraz urządzeń jest potrzebnych fryzjerowi do pracy. Ważne jest zatem, aby było je gdzie schować. Dobrym pomysłem są wózki fryzjerskie, które stylista może przesuwać tak, jak mu wygodnie. Istotnym elementem mebli do salonu fryzjerskiego jest to, żeby można było łatwo sięgnąć po potrzebną rzecz. Nie powinny mieć zatem ciężkich drzwiczek ani niewygodnych rączek. Również na kosmetyki przydadzą się półeczki umiejscowione blisko fotela fryzjerskiego oraz myjni, w zależności od tego jakie jest ich przeznaczenie.

Ważne jest, aby być pewnym co do jakości wybieranych rzeczy. Czasami lepiej zapłacić więcej i nabyć coś, z czego będziesz zadowolony przez długie lata zarówno Ty jak i Twoi pracownicy oraz klienci. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena