Psy to świetne stworzenia, które są w stanie być najlepszymi przyjaciółmi człowieka i często wykorzystywane są do pilnowania posesji, gdyż jest to lepsze niż jakikolwiek alarm, ponieważ nasz pupil da z siebie wszystko, aby faktycznie nas obronić. Poniżej znajdują się 4 najbardziej popularne rasy psów stróżujących.

Data dodania: 2017-08-25

Wyświetleń: 932

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bullmastiff

Jeden z najbardziej znanych i docenianych psów obronnych. Pierwsze hodowle tej rasy powstały w Anglii, aby walczył z kłusownikami. Rolę jaką wówczas przypisano tym psiakom odgrywają one rewelacyjnie do dziś. Stróżują, pilnują i bronią swoich właścicieli, do których niezwykle się przywiązują. Jeżeli ktoś obcy spróbuje zrobić coś przeciwko rodzinie tego czworonoga to potrafi on być naprawdę nieustraszony i zażarty w obronie. Dla osób, które zna i z którymi się oswoił będzie jednak prawdziwym przyjacielem, posłusznym i kochającym.

Dog niemiecki

To jest rasa, która sprawdzi się doskonale w odstraszaniu nieproszonych gości. Przede wszystkim jest ogromny, potrafi bowiem osiągnąć wzrost nawet 80cm a jego waga to nawet 90kg! Takiego wielkoluda przestraszy się nawet najbardziej odważny złodziej. W rzeczywistości często nie ma się czego bać, ponieważ Dogi niemieckie są bardzo łagodne, oczywiście jeżeli zostaną dobrze wytresowane.

Doberman

Bardzo wiele osób wybiera na stróża właśnie tę rasę. Nie bez powodu, ponieważ po odpowiednim przeszkoleniu są one bardzo posłuszne i atakują, jeżeli właściciel tylko wyda im takie polecenie. Są bardzo dobrze zdyscyplinowane i powściągliwe, nie rzucają się na obcych od razu i bez namysłu a dopiero jeśli ten wykona jakiś wyraźny gest, świadczący o tym, że pies bądź jego bliscy są w niebezpieczeństwie. Psiaki te są niezwykle inteligentne i bardzo opanowane, nawet w sytuacjach stresowych.

Komondor

Duży rozmiar nie przeszkadza mu w bardzo zwinnym i błyskawicznym dogonieniem tego, kto jest źródłem zagrożenia. Komondory cenione są za to, że decyzję o ataku podjąć potrafią same i zareagować instynktownie w razie niebezpieczeństwa. Wymagają tego, aby przywiązać dużą uwagę do ich pielęgnacji ze względu na specyficzną sierść zwierzaka.

Psy stróżujące są doskonałe do tego, aby zarówno nas chronić jak i obdarzyć nas przyjaźnią i miłością. Znane są one z odwagi, ale nie zapominaj, że również potrzebują uczuć. Za to, że pięknie pilnują Twojej posesji, powinny być odpowiednio nagradzane i powinieneś poświęcić im czas oraz uwagę. Nie chcesz przecież mieć na podwórku dzikiego zwierza budzącego postrach a jedynie przyjaciela, który stanie w Twojej obronie w razie potrzeby. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena