Odpowiednia fryzura potrafi doskonale wyeksponować atuty urody - adekwatny kolor i stylizacja włosów nie tylko podkreślają charakter kobiety, ale i odejmują lat. Profesjonalna zmiana wizerunku wymaga jednak dobrego fryzjera. Co zatem warto brać pod uwagę w szukaniu wykwalifikowanego eksperta?

Data dodania: 2011-03-27

Wyświetleń: 1899

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda kobieta, która choć raz poddała się gruntownej zmianie fryzury potrafi zrozumieć, jak ogromny wpływ ma to na jej powierzchowność. Optymalny kolor, długość i stylizacja potrafią przemienić szarą myszkę w niezwykle ekspresyjną kobietę sukcesu. Zanim jednak udamy się do fryzjera po diametralną zmianę wizerunku, warto zastanowić się, jak wśród ogromnej ilości salonów znaleźć ten, który spełni nasze oczekiwania.

Rola pierwszego wrażenia

Czym kierować się wybierając salon fryzjerski? Podstawą jest przeprowadzenie małego rekonesansu okolicznych zakładów. Odwiedzając poszczególne salony jesteśmy w stanie nie tylko ocenić wystrój, ale i porozmawiać z fryzjerem i sprawdzić, czy wzbudza on nasze zaufanie. Choć mówi się, że nie szata zdobi człowieka, z pewnością warto zorientować się, jakie wrażenie robi na nas personel: priorytetem jest oczywiście schludny wygląd i wysoka kultura osobista. Przyjrzyjmy się też włosom fryzjerki – czy ich kolor dobrze komponuje się z jej urodą, czy są zadbane i wyglądają atrakcyjnie? Z pewnością chętniej zasiądziemy w fotelu u modnie uczesanej, zadbanej fryzjerki, niż u osoby, której zniszczone farbowaniem i zabiegami fryzjerskimi włosy same wyglądają, jak gdyby potrzebowały pomocy eksperta.

Pierwsza rozmowa

Nim podejmiemy decyzję o umówieniu wizyty, porozmawiajmy choć chwilę z naszą potencjalną fryzjerką. Możemy przybliżyć jej nasze oczekiwania dotyczące zmiany fryzury, a także opowiedzieć parę słów o dotychczasowych zabiegach i pielęgnacji. Dobra fryzjerka z pewnością będzie uważnie słuchać, gdyż doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne są te informacje w stosunku do kogoś, kto planuje gruntowną metamorfozę. Wystarczy, by klientka zataiła informację o wcześniejszym korzystaniu z alternatywnych metod koloryzacji, by podjęcie decyzji np. o trwałej ondulacji okazało się kompletnym fiaskiem. Jeśli fryzjerka już na wstępie jest zaangażowana w rozmowę, świadczy to zdecydowanie na jej korzyść. Podczas pierwszej wizyty możemy zapytać też o sprawy dotyczące samego salonu. Na jakich kosmetykach pracują fryzjerki? Czy w salonie można nabyć produkty do późniejszej pielęgnacji włosów? Czy zakład oferuje jakieś rabaty dla stałych klientów? - Warto pytać o to już na wstępie, ponieważ programy lojalnościowe świadczą o dbałości salonu w stosunku do stałych klientów.

Wystrój i czystość

Nie bez znaczenia jest również wystrój salonu i ogólne wrażenie, jakie na nas robi. Czysty, ładnie zaaranżowany salon wiele mówi o podejściu kadry do higieny pracy, ale także do detali. Jeśli fryzjer zwraca uwagę na ład otoczenia w którym pracuje, możliwe jest, że będzie również bardziej przykładał się do wykonywania usługi. Plamy od farby na fotelach, góra kosmyków na podłodze, czy bałagan wśród katalogów i próbników mogą świadczyć na niekorzyść personelu. Jeśli rozejrzymy się po wnętrzu salonu, może ono nam wiele powiedzieć o podejściu tej firmy do klienta. Stylowe, wygodne meble fryzjerskie, modna aranżacja i przyjemny klimat sugerują, że w salonie dba się o atmosferę pracy i komfort klienta. Do fryzjera przychodzi się nie tylko po skorzystanie z usług strzyżenia, czy koloryzacji, ale również po swego rodzaju relaks i poprawę humoru. Jeśli wszystko wskazuje na to, że zarówno personel, jak i przyjemny nastrój umożliwią nam wyjście z salonu z uśmiechem na ustach, jest duża szansa, że tak się właśnie stanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena