Każdy stylista, który jest na etapie projektowania własnego salonu fryzjerskiego ma przed sobą bardzo trudne zadanie, które w dużej mierze wymaga dużej otwartości umysłu, wiedzy, umiejętności oraz spojrzenia na sytuację trzeźwym okiem.

Data dodania: 2014-06-25

Wyświetleń: 5224

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

Musisz pamiętać, że odpowiednio zaprojektowany zakład fryzjerski decyduje nie tylko o szeroko rozumianym komforcie Twojej pracy, ale również wpływa na komfort psychiczny i samopoczucie Twoich klientów. Dlatego też chciałabym Wam wskazać kilka kwestii, na które w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę projektując profesjonalny salon fryzjerski.

Poszczególne strefy w salonie

Kiedy projektujemy salon fryzjerski musimy pamiętać o poszczególnych strefach, które bezwzględnie powinny znaleźć się w naszym lokalu. Oczywiście trzeba pamiętać, że owy podział w dużej mierze uzależniony jest od powierzchni naszego lokalu. W przypadku mniejszych powierzchni owy podział jest bardziej umowny i strefy mają prawo się przenikać. Natomiast w przypadku większych powierzchni podział jest zdecydowanie bardziej wyraźny i wyeksponowany. Swój wywód o poszczególnych strefach zacznę może od strefy poczekalni, która jest projektowana głównie z myślą o naszych klientach, i w której przede wszystkim powinien znaleźć się stolik do kawy oraz wygodna, miękka kanapa tudzież komfortowe fotele. Dobrze byłoby, gdyby w takiej strefie znalazło się również miejsce na tzw. gazetnik, dzięki któremu gazety z najnowszymi trendami w fryzjerstwie będą zawsze na swoim miejscu. Bardzo duże znaczenie ma również strefa recepcyjna, w której klienci mogą się umówić na wizytę w salonie. Dlatego też w tejże strefie powinna znajdować się profesjonalna recepcja fryzjerska, która w dużej mierze ułatwi rozmowy z klientem. Strefa stanowisk fryzjerskich to kolejna strefa, na której chciałabym skupić swoją uwagę. Ta strefa przede wszystkim powinna być wyposażona w profesjonalne i przede wszystkim bardzo komfortowe fotele fryzjerskie oraz konsole i pomocniki fryzjerskie, które są niezbędne w prawidłowej organizacji Twojej pracy. W salonie nie może również zabraknąć strefy mycia, która powinna być wyposażona w profesjonalne oraz najwyższej jakości myjnie fryzjerskie. Owa strefa powinna być uzależniona od wielkości naszego lokalu. Dlatego też w przypadku mniejszych powierzchni w zupełności wystarczą dwa stanowiska z myjniami fryzjerskimi natomiast kiedy dysponujemy większą powierzchnią tych stanowisk może być znacznie więcej. Dobrze byłoby gdyby nasz salon posiadał również strefę socjalną dla pracowników oraz strefę labor, w której przechowasz i przygotujesz na przykład farby do koloryzacji włosów. Nie zapomnijcie także o strefie WC, która jest również niezbędna w każdym salonie. meble fryzjerskie

Lokalizacja a wystrój wnętrz

Kiedy projektujemy salon fryzjerski należy zwrócić również uwagę na typ lokalizacji naszego salonu, który w dużej mierze determinuje styl wnętrza naszego lokalu. W przypadku tzw. salonów osiedlowych bardzo dobrze sprawdzą się ciepłe, bardziej przytulne wnętrza o charakterze bardziej domowym. W przypadku salonów w centrum miasta dużą rolę odgrywa sama witryna fryzjerska, natomiast w przypadku salonów w galeriach handlowych ich wystrój niejako musi współgrać z wystrojem danej galerii. meble fryzjerskie na osiedlu

Klient na pierwszym miejscu

Projektując salon fryzjerski musisz przede wszystkim myśleć o swoich klientach, gdyż to ich odczucia, samopoczucie i komfort jest najważniejszy. To, jak będą czuli się w Twoim salonie w dużej mierze zdecyduje o tym, jaką wystawią Tobie ocenę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena