Dobór odpowiednich oprawek często sprawia okularnikom ogromną trudność, a i tak nie zawsze uda się znaleźć model, który będzie pasował idealnie. Do tego dochodzi kwestia parujących szkieł i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą uprawianie sportu w okularach. Dlaczego warto zdecydować się na soczewki kontaktowe?

Data dodania: 2020-09-30

Wyświetleń: 602

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zamień swoje okulary na soczewki kontaktowe

Sport bez przeszkód

Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz aktywnego stylu życia, z pewnością nie raz znalazłeś się w sytuacji, w której okulary okazały się przeszkodą w sporcie czy jakichkolwiek czynnościach wymagających zwiększonego wysiłku lub ruchu. Wówczas nie tylko sprawiają one dyskomfort, zsuwając się z nosa i parując, ale przede wszystkim stają się niebezpiecznym narzędziem, które w razie upadku grozi zbiciem okularów i trwałym, poważnym uszkodzeniem wzroku.

Co więcej, w niektórych przypadkach noszenie okularów w czasie uprawiania sportu jest wręcz niemożliwe. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest stosowanie soczewek kontaktowych, które pomogą ci swobodnie wykonywać wszelkie czynności bez obaw o dyskomfort widzenia. W innym wypadku ciężko wyobrazić sobie choćby trening sztuk walki czy mecz piłki nożnej. W soczewkach nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać wszystkie te sporty.

Dlaczego warto zmienić okulary na soczewki kontaktowe?

Oprócz wygody, jaka wiąże się z uprawianiem sportu i aktywnością fizyczną bez konieczności noszenia okularów, jedną z największą zalet soczewek kontaktowych jest ich całkowicie neutralny wygląd. Nie wpływają one w żaden sposób na estetykę twojej twarzy i są niezauważalne dla osób postronnych. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, czy pasują ci do kreacji oraz czy odpowiednio podkreślają rysy twojej twarzy. Zmiana okularów na soczewki oznacza również koniec problemów z wyborem oprawek czy parujących szkieł w wyniku zmiany wejścia do ciepłego pomieszczenia i noszenia maseczki.

Soczewki są także dużo łatwiejsze w zachowaniu higieny, a nowoczesne modele, dostępne między innymi w sklepie Optiland, pozwalają zachować odpowiedni poziom nawilżenia oczu, chroniąc soczewkę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym także przed działaniem szkodliwych promieni UV. Co ważne, współczesne soczewki doskonale sprawdzają się również w korekcji wzroku osób borykających się z astygmatyzmem, dlatego wada ta nie jest już przeciwwskazaniem do ich stosowania.

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe dają ci masę możliwości. W zależności od tego, jakie masz potrzeby, możesz korzystać z soczewek jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych a nawet rocznych. Dla osób, które cenią sobie wygodę najlepszym wyborem będą soczewki jednodniowe, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a po ściągnięciu są zwyczajnie wyrzucane. Inne rodzaje wymagają systematycznego czyszczenia oraz przechowywania w pojemniku ze specjalnym płynem. Bardzo ważne jest także pilnowanie daty ważności i kontrola nad odpowiednim zapasem soczewek.

Dla osób, które mają problemy z aplikacją, najlepsze będą soczewki wykonane z materiałów silikonowo-hydrożelowych, które charakteryzują się znacznie lepszym uwodnieniem, a także są bardziej sztywne i grubsze, dzięki czemu ich założenie jest znacznie prostsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena