Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych to niezwykle ważna rzecz. W końcu jest to gadżet, z którym praktycznie nie będziemy się rozstawać. Dlatego też musi być on idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Kupując nowe okulary mamy wiele możliwości — różne rodzaje opraw, szkieł, a także ich powłok. I to o nich dziś właśnie powiemy. Sprawdźmy, czy warto zdecydować się na szkła korekcyjne z powłoką uszlachetniającą, a jeśli tak, to z jaką. 

Data dodania: 2022-08-12

Wyświetleń: 382

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Powłoki uszlachetniające do okularów korekcyjnych — rodzaje

Powłoki uszlachetniające do szkieł korekcyjnych

Okulary i szkła korekcyjne powinny być dopasowane nie tylko do wady wzroku, czy też estetyki, ale i stylu życia. To bardzo ważne, ponieważ każdy z nas ma przecież inne potrzeby i przyzwyczajenia. A okulary powinny nam ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Po to właśnie zostały stworzone powłoki do szkieł korekcyjnych. Odpowiednio dopasowane sprawiają, że okulary są znacznie bardziej funkcjonalne. Aktualnie dostępnych jest wiele rodzajów powłok uszlachetniających. Niektóre z nich cieszą się jednak szczególnie dużą popularnością. 

Szkła antyrefleksyjne 

Okulary z powłoką antyrefleksyjną, jak sama nazwa zresztą wskazuje, chronią przed refleksami świetlnymi. Ich działanie polega na tym, że ograniczają one przedostawanie się do oczu odbicia, które powstają, gdy światło spotyka się z gładką, błyszczącą powierzchnią. Takie refleksy mogą nie tylko przeszkadzać, ale także tworzyć zagrożenie. Dlatego też okulary z powłoką antyrefleksyjną poleca się szczególnie kierowcom i rowerzystom. To także świetny wybór dla osób, które pracują przy komputerze. 

Szkła fotochromowe

Szkła fotochromowe cieszą się obecnie coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są one niezwykle funkcjonalne. Okulary wyposażone w taką powłokę mają bowiem zdolność do przyciemniania pod wpływem promieniowania słonecznego. Stopień zaciemnienia zależy od jego intensywności. Dzięki temu, w pomieszczeniach szkła są przezroczyste, a na zewnątrz, czy też przy prowadzeniu pojazdu, przy promieniowaniu UV, stają się ciemniejsze, co umożliwia ochronę oczu oraz zwiększenie komfortu. 

Szkła Optifog

Okulary z powłoką Optifog to rozwiązanie idealne dla każdego, kto ma problem z parującymi szkłami. To zjawisko ma miejsce przy dużych różnicach temperatur. Jest powszechne zimą, gdy wchodzi się z zimna, do ciepłego pomieszczenia. Osoby noszące okulary często zmagają się z tym problemem także przy noszeniu maseczek. Dzięki tej specjalnej powłoce, szkła nie parują, co znacznie zwiększa komfort. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena