Odtrucie alkoholowe jest krótkotrwałym zabiegiem, w pełni bezpiecznym oraz możliwym do powtórzenia w razie potrzeby.Dzięki niemu nie tylko osoby uzależnione, ale również te, które okazjonalnie sięgają po kieliszek, mogą w znacznym stopniu poczuć się lepiej oraz sprawić, że organizm szybciej pozbędzie się niechcianych przez nas toksyn. 

Data dodania: 2020-10-21

Wyświetleń: 543

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odtrucie alkoholowe – kiedy warto je zastosować i dlaczego?

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe czy to Wrocław, Wałbrzych, Lublin czy Legnica  polega na podaniu dożylnie dwóch kroplówek. Obie mają za zadanie nawodnić organizm oraz sprawić, że poczujemy się znacznie lepiej. Kroplówka z solą fizjologiczną pomaga w nawodnieniu organizmu, dzięki czemu możemy znacznie szybciej poczuć różnicę. Druga z kolei ma w sobie glukozę, która szybko wyrównuje poziom cukru we krwi. Sól fizjologiczna jest bardzo dobrym sposobem na lepsze samopoczucie. Glukoza jest bardzo ważna we wzmocnieniu organizmu, ponieważ osoby po ciągu alkoholowym często są wycieńczone, jadły zbyt mało, by ich organizm miał siłę na walkę nie tylko z nałogiem, ale również zalegającymi w nim toksycznymi substancjami.

Po zatruciu alkoholowym oraz w jego trakcie nasz organizm ma w sobie bardzo dużo toksyn, ale również jest odwodniony. Dzieje się tak, ponieważ metabolizowany przez wątrobę alkohol musi wydostać się z organizmu w postaci kwasu. Najczęściej odbywa się to z moczem, a częściowo również z potem. W tym procesie tracimy nie tylko nadmiar alkoholu, ale również skutkiem ubocznym jest utrata cennych soli mineralnych. Te pierwiastki, a zwłaszcza potas oraz magnes, wpływają korzystnie na działanie układu nerwowego oraz mięśniowego. Przez ich nadmierne usunięcie z organizmu niestety możemy odczuć takie nieprzyjemne skutki, jak choćby ból głowy, czy drżenie mięśni. Dzięki kroplówce można szybciej wrócić do dawnej formy. Z takimi bardziej poważnymi objawami zatrucia alkoholowego zmagają się osoby uzależnione, które mają znacznie silniejsze objawy. Pojawiają się:

-niepokój

-drżenie mięśni

-silny ból głowy

-wymioty oraz mdłości

-zanik orientacji

-problemy z widzeniem

Przez takie objawy nie jest możliwe podjęcie satysfakcjonującej terapii, a także prowadzenie normalnego życia. Odtrucie alkoholowe ma na celu doprowadzić organizm do stanu sprzed upicia się oraz zatrucia alkoholowego. Dzięki dostarczeniu wszystkich niezbędnych składników dożylnie, ich wchłanianie się jest znacznie szybsze. Kroplówka podawana jest wraz z glukozą w jednym czasie, by działanie ich obu było podwojone. Dodatkowo również podawane są często na prośbę pacjenta leki przeciwbólowe i uspokajające. Dzięki nim odtrucie przebiega znacznie łatwiej, bez wielu bardzo nieprzyjemnych dolegliwości.

Odtrucie alkoholowe jest przeprowadzane w domu pacjenta, przez specjalistów: lekarzy oraz ratowników. Przez cały czas podawania kroplówek monitorują oni stan pacjenta, dzięki czemu mają pewność, że odtruwanie przebiega prawidłowo. Po podaniu kroplówek można poczuć pierwsze pozytywne zmiany w organizmie – zmniejsza się uporczywy ból głowy, a także mięśnie przestają drżeć oraz pacjent nie odczuwa silnego niepokoju. Poprawia się również orientacja i widzenie. U osób po ciągu alkoholowym dawka podawanych kroplówek jest znacznie większa, jednak dostosowywana jest ona także do wagi i wzrostu pacjenta.

W wywiadzie, który jest przeprowadzany przed podaniem kroplówek pielęgniarz dowiaduje się, jaka dawka kroplówki będzie potrzebna danemu pacjentowi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena