Każda kobieta, która jest niezadowolona z rozmiaru swoich piersi rozważa operację wszczepienia implantów. Wiele z nas boi się jednak bólu, a także blizn, jakie zostaną po operacji. Dowiedz się wszystkiego o stosowanych przy powiększaniu piersi cięciach oraz bliznach.

Data dodania: 2010-10-26

Wyświetleń: 2623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Operacja powiększania piersi polega na nacięciu skory oraz wprowadzeniu przez powstały otwór implantu wypełnionego solą fizjologiczna lub silikonem, rzadziej innymi materiałami. Obecnie możesz wybrać rodzaj implantu, jego wielkość i kształt, jednak tym zagadnieniem zajmiemy się innym razem. Na pierwszej, konsultacyjnej wizycie chirurg plastyczny przedstawi ci także możliwe warianty cięć wraz z ich wadami i zaletami. Czego możesz się spodziewać?

Cięcie pod pachą

Jest najczęściej wybierane przez kobiety, ponieważ jako jedyne nie pozostawia żadnych śladów w obrębie piersi. Blizna zlokalizowana jest w dole pachowym. Jest pewien minus: będzie widoczna zawsze, gdy latem założysz bluzkę na ramiączka. Jest to też cięcie stosunkowo niebezpieczne, bo dość duża odległość dzieli miejsce cięcia od docelowego punktu umieszczenia implantu. Metoda ta nie stanowi żadnego przeciwwskazania dla karmienia piersią.

Cięcie w fałdzie podpiersiowym

Bardzo popularne cięcie. Blizna znajduje się na linii tuż pod piersiami, w tzw. fałdzie podpiersiowym. Jest to świetne miejsce, ponieważ z czasem piersi lekko opadają i blizna jest niemal całkowicie zasłonięta! To też dobre rozwiązanie, jeśli planujesz wybrać implant o kształcie anatomicznym, wówczas piersi zawsze są lekko opadające, przez co mają bardziej naturalny kształt. Także ta metoda nie stanowi problemu, jeśli w przyszłości chciałabyś karmić piersią.

Cięcie wokół brodawki

Jest to metoda, która pozostawia najmniej widoczną bliznę. Cięcie wykonuje się na linii otoczki brodawki, a wiec późniejsza blizna ginie w miejscu mającym mocny pigment. Dzięki temu blizna już po roku od operacji jest naprawdę mało widoczna. Jednak taka metoda cięcia może oznaczać, że nie będziesz mogła później karmić piersią. Z wyjątkiem tej niedogodności nie jest niebezpieczna dla zdrowia.

Jak się goją blizny po operacji?

Tempo gojenia się blizn zależy od wielu czynników: m.in. od wieku, skłonności genetycznych, a także od odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim świeżej blizny nie wolno opalać – naturalnie ani na solarium. Dobrze działa natomiast nacieranie jej (po okresie ustalonym z lekarzem) maścią cebulową. Jest niedroga, a świetnie wspomaga regenerację naskórka. Dzięki temu powiększanie piersi nie musi budzić obaw.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena