Jak wykazują różnego rodzaju statystyki, ale też opinie uzyskane u lekarzy medycyny estetycznej, operacje powiększania biustu i inne zabiegi mające na celu podniesienie atrakcyjności tej części kobiecego ciała plasują się na szczycie najczęściej wykonywanych w klinikach plastycznych. 

Data dodania: 2012-01-12

Wyświetleń: 1989

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ostatnio światem wstrząsnęła wiadomość, że kobieta znana jako „Żywa Barbie” podarowała swojej kilkuletniej córeczce na gwiazdkę bon na powiększanie piersi. Rzecz jasna, dziewczynka może z niego skorzystać dopiero po ukończeniu szesnastego rok użycia – za oceanem taka jest minimalna granica wieku. To szaleństwo pokazuje tylko, jak popularne stały się operacje ppowiększania biustu. Jednak na szczęście nie brak też głodów rozsądku i są kobiety, które choć pragną mieć większy rozmiar stanika, wybierają alternatywę czyli bezoperacyjne powiększanie biustu. Dowiedz się, czy warto. Poznaj metody na powiększenie piersi bez skalpela, a także dowiedz się, jakie są ich wady i zalety w porównaniu z metodą tradycyjną czyli implantami powiększającymi biust.

Dlaczego kobiety są tak bardzo niezadowolone z naturalnego wyglądu swoich piersi? Cóż, w naszej kulturze nadal kobieta jest oceniania głównie przez pryzmat tego jak wygląda, a biust jest cechą, szczególnie istotną dla kobiecości. W mediach lansuje się taki ideał piersi, jakiego nie można osiągnąć po prostu dobrymi genami: biust musi być nie tlyko duży, ale tez niezależnie od rozmiaru i wieku właścicielki jędrny i sterczący. Zanim jednak poddasz sie tej presji, dowiedz się, jak możesz bezpiecznie i naturalnei wpłynąć na wielkość swoich piersi: bez skalpela, bez bólu, bez rekonwalescencji, bez ryzyka powikłań. Poznaj bezoperacyjne powiększanie biustu bliżej i sama zdecyduj, czy to właśnie to, czego potrzebujesz.

Jakie są zalety naturalnych metod powiększania biustu?

Największą zaletą jest własnie to, że są naturalne. Kiedy jest stosujesz, unikasz wszystkich niedogodności, jakie wiążą się z operacją wszczepiania implantów. Jakie to są? Przede wszystkim wysokie koszty, bo operacja kosztuje nawet kilkanaście tysięcy złotych. Poza tym to też potrzeba długiej rekonwalescencji, a wiec musisz mieć urlop lub zwolnienie. Dodatkowo, każda operacja, także zabieg medycyny estetycznej wiąże sie z ryzykiem, że sie nie uda i wystąpią powikłania, na przykład organizm odrzuci implant. Poza tym po operacji zawsze pojawia się ból i na zawsze na ciele pozostają blizny. To wszystko razem sprawia, że przewaga naturalnych metod powiększania piersi jest naprawdę spora. Ale uczciwość nakazuje też przedstawienie drugiej strony medalu, co niniejszym czynimy w dalszej części tekstu.

Jakie są wady naturalnych metod powiększania piersi?

Z naturalnymi metodami jest tak jak na przykład z terapią ziołami: wiadomo, że rośliny działają, ale na każdy organizm nieco inaczej. Tak samo jest w tym przypadku i nikt nie zagwarantuje, o ile akurat tobie powiększą się piersi w wyniku stosowania danej metody. Poza tym podczas operacji można piersi powiększyć szybko i naprawdę o duży rozmiar, podczas stosowania terapii naturalnej na efekty musisz poczekać znaczeni dłużej, a także są one mniej spektakularne. Na pewno żadne tabletki powiększające piersi czy masaż nie sprawią, że biust urośnie o kilka dużych rozmiarów, a przy implantach jest to możliwe. Dodatkowo podczas operacji chirurg może precyzyjnie skorygować kształt piersi, na przykład wyrównać ich asymetrię, podnieść biust i lepiej go wymodelować, co sprawdza się na przykład u pań mających obwisłe piersi po ciąży i karmieniu lub w wyniku menopauzy.

Jakie są możliwości na bezoperacyjne powiększenie biustu?

Jest wiele metod, które nie wymaga skalpela, a pozwalają uzyskać większy biust. My prezentujemy kilka z nich wraz z krótkim opisem.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym nie do końca pasuje do definicji metoda naturalna, bo wymaga ingerencji lekarza medycynę plastycznej, ale nie jest to operacja, ale jedynie mało inwazyjny zabieg polegający na wprowadzeniu żelu na bazie kwasu hialuronowego do tkanki piersi, przez co są one powiększone przez kilkanaście miesięcy, a następnie kwas hialuronowy pozostaje wchłonięty przez organizm, jest to wiec metoda czasowego powiększania biustu, ale bardzo bezpieczna, choć dość droga i niewiele tańsza od operacji.

Tabletki powiększające piersi działają, gdyż zawarte w nich fitoestrogeny aktywują receptory estrogenów w organizmie kobiety. Dzięki temu na nowo rozpoczynają się takie procesy jak w okresie dojrzewania, a więc wówczas, gdy piersi najbardziej się powiększały w sposób naturalny. Aby skuteczność była jeszcze wyższa, niektórzy producenci do tabletek dołączają jeszcze krem powiększający piersi, dzięki czemu biust jest nie tylko większy, ale też wyraźnie ujędrniony i poprawia sie jego wygląd.

Masaż powiększający piersi to w pełni naturalna metoda pochodząca z chińskiej medycyny i oparta na założeniu, że masowanie piersi stymuluje gruczoły i tkankę do wzrostu, przez co biust staje się większy i rośnie naturalnie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena