Specjalne okazje pociągają za sobą (miłą) konieczność pozowania do zdjęć. Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco w błysku fleszy. Tylko jak zapanować nad rozpływającym się makijażem i błyszczącymi partiami twarzy, które błyszczeć się nie powinny?

Data dodania: 2011-02-05

Wyświetleń: 1984

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Czysta i nawilżona skóra to podstawa doskonałego makijażu. Zadbaj o to, by wchłonęła całą dawkę nawilżającego kremu. Odczekaj 10-15 minut przed przystąpieniem do nakładania make-up'u. Na specjalne okazje zaaplikuj serum nawilżające.

2. Baza pod podkład. Jest niezbędna jeśli chcesz olśnić fotografów. Pozwoli ukryć wszelkie nierówności skóry, zmarszczki i małe blizny. Jeśli zaaplikujesz podkład bez bazy, podkreślisz tylko mankamenty cery w bezlitosnym świetle lamp błyskowych.

3. Nałóż kryjący podkład. Zadbaj o to, by nie zawierał filtrów przeciwsłonecznych. Filtry przeciwsłoneczne mogą sprawić, że na zdjęciach będziesz wyglądać trupio-blado, ponieważ tworzą świetlistą powłokę odbijającą sztuczne światło.

4. Zadbaj o linię włosów i żuchwy. Ze szczególną uwagą rozprowadź podkład w tych miejscach. Ważne żeby podkład wyglądał naturalnie, tak jakby wcale go nie było.

5. Unikaj błyszczących różów i bronzerów. W dzień ładnie odbijają naturalne, miękkie światło. Jednak wieczorem, w agresywnym świetle fleszy, błysk wymyka się spod kontroli.Użyj matowego różu i bronzera, który jest tylko nieznacznie ciemniejszy od koloru twojej cery, aby uniknąć efektu pomarańczowej maski.

6. Użyj bazy pod cienie do powiek. W miejscach, w których jest dużo lamp fotograficznych często jest podwyższona temperatura, co powoduje rozpływanie się cieni. Ten mały kosmetyk pozwoli utrzymać cienie na swoim miejscu.

... Ciąg dalszy artykułu tutaj ----------------> przejdź aby przeczytać resztę

Licencja: Creative Commons
0 Ocena