Samodzielnie wykonane kartki walentynkowe pokażą bliskim osobom, że naprawdę Ci na nich zależy. Nie musisz ukończyć kursu rękodzieła aby zaimponować swojej ukochanej lub ukochanemu. Przedstawiamy trzy nieskomplikowane pomysły na urocze, walentynkowe kartki.

Data dodania: 2011-02-06

Wyświetleń: 5799

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


1. Dla ukochanej lub ukochanego zrób kartkę z kart do gry.
Będziesz potrzebować Króla lub Królową Serc z talii starych, zdekompletowanych kart. Jeśli nie masz żadnych kart, wydrukuj je z Internetu. Obrysuj serca na karcie brokatowym pisakiem i przyklej na kartkę sztywnego papieru. Blok kolorowego papieru technicznego znajdziesz w każdym supermarkecie, złóż kartkę w wybranym (najlepiej czerwonym) kolorze na pół i ewentualnie przytnij do pożądanego rozmiaru. Następnie pod przyklejoną kartą napisz „Dla Króla mojego serca” lub „Dla Królowej mojego serca”.

2. W Walentynki warto podziękować przyjaciołom za to, że nimi są. Wspaniałym sposobem są ręcznie wykonane „kartki- dłonie”. Po prostu wytnij z kolorowego papieru technicznego odrysowane wcześniej dłonie. Namaluj coś zabawnego np. pierścionek z brylantem lub linię miłości. Popuść wodze fantazji. Dodaj miłe życzenia lub hasło np. „Serce na dłoni”, ”Zawsze możesz liczyć na moją pomocną dłoń” lub „Piątka dla najlepszego przyjaciela”. Projekt jest świetny do wykonania również z dziećmi.

3. Koperty-serca.  Uracz członków swojej rodziny i znajomych miłymi życzeniami w takich oto kopertach, które przemieniają się w serca. Z kolorowego papieru, który ma jedną stronę białą, wytnij sporej wielkości serca. Połóż serca białą stroną do góry i napisz na niej życzenia, a następnie zacznij składać kopertę. Najpierw zagnij boki do środka, następnie górę serca zagnij w dół. Na koniec zagnij szpiczastą, dolną część do góry. Odwróć całość o 180st, tak aby zamknięcie koperty znalazło się u góry. Zaklej zamknięcie naklejką i gotowe!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena