14 lutego jak co roku obchodzimy międzynarodowy Dzień Zakochanych, zwany również Dniem Swiętego Walentego. Walentynki, jak potocznie zwykło się mawiać to dość komercyjne święto, które powstało z myślą o osobach młodych. Czy naprawdę tak bardzo młodzieżowe święto może być również świętem Seniorów?

Data dodania: 2011-02-04

Wyświetleń: 1508

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, przede wszystkim trzeba udzielić sobie odpowiedzi na pytanie, czy we współczesnym świecie słowo Senior musi się zawsze kojarzyć tak jednoznacznie? Brutalnie mówiąc ze starością, chorobami, ciągłym zmęczeniem, czasami niepełnosprawnością i co chyba najgorsze samotnością!

Na pewno NIE!

Coraz częściej współczesny Senior to osoba, która swoją charyzmą i aktywnością dorównuje osobom znacznie młodszym od siebie. Senior to człowiek przeżywający drugą młodość, którego od osób młodych wiekiem różni tylko... wiek i doświadczenie. Osoby zwyczajowo uznawane za Seniorów, będące po 50-tce, 60-tce, a nawet starsze, niejednokrotnie żyją pełnią życia, a swą aktywnością i spontanicznością dorównują osobom młodym. Zakochują się, romansują, mają swoje serwisy randkowe, informacyjne, a nawet sklepy skierowane specjalnie dla nich, dlaczego nie mieliby korzystać z dobrodziejstw Święta Zakochanych? Przecież zakochać można się w każdym wieku, a płomienny romans zależy tylko od naszego temperamentu.

termofor, termofory

Tak! Walentynki to Święto dla wszystkich par i zakochanych, bez względu na wiek.

Dowodem tej tezy niech będzie chociażby bogata oferta produktów związanych z tym jedynym dniem w roku. Obecnie producenci wszelkiego rodzaju dóbr związanych z Walentynkami prześcigają się w pomysłach na coraz to ciekawsze produkty dla zakochanych i prezenty walentynkowe. Oprócz standardowych miłosnych kartek, misiów, poduszek, słodyczy i innych gadżetów powstała cała seria produktów walentynkowych dla Seniorów. Zakochane kubeczki w kolorze czerwonym, w kształcie serca, okłady żelowe, rozgrzewające w kształcie serca, czy wiekowe już ale z pewnością nie mniej użyteczne niż kiedyś termofory, zdobione walentynkowymi wzorami lub w kształcie czerwonego serca. Jak widać propozycji jest wiele, więc każdy Senior znajdzie tu coś dla siebie. Dla bardziej wymagających  znajdą się także tace i stoliki śniadaniowe z dedykowanym dla ukochanej osoby podpisem lub pięknie zdobione stoliki pod laptopa – wszystko z naturalnego, prawdziwego drewna.

W ten jeden jedyny dzień w roku, przez niektórych bagatelizowany, przez innych uwielbiany, lubimy sobie sprawić przyjemność bez względu na wiek. Pamiętajmy jednak, że tak jak przed świętami liczba unikatowych produktów jest ograniczona, warto się pośpieszyć, by kupić coś wyjątkowego dla wyjątkowej osoby.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena