Czy ktoś z Was słyszał o Marcie Stewart? To jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet showbiznesu, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, że Martha Stewart, idolka milionów i wzorowa pani domu, ma polskie korzenie.

Data dodania: 2012-03-23

Wyświetleń: 1670

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Martha Stewart z domu Kostyra urodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1941 roku. Jej rodzicami byli Marta Ruszkowska i Edward Kostyra – dzieci polskich emigrantów, którzy wyemigrowali z Polski na początku XX wieku.

Martha Stewart to człowiek orkiestra, kobieta, która nie tylko żadnej pracy się nie boi, ale robiła już w życiu niemal wszystko. Była żoną, matką, modelką, pisała książki o gotowaniu i wyprawianiu przyjęć, a w chwili obecnej jest właścicielką jednej z największych medialnych fortun na świecie, do której należy między innymi jej szatndarowy program telewizyjny The Martha Stewart Show, emitowany również w Polsce na kanale Kuchnia TV.

Czym zyskała tak ogromną popularność? Martha Stewart pokazuje kobietom na całym świecie, jak polepszyć jakość swojego życia, jak żyć modnie i wygodnie, co jeść na przyjęciach, jak je przygotowywać i jak dbać o dom. Zapewne wielu z nas skojarzy sobie postać tej sosoby z polskimi ikonami kuchni i dbania o dom, czyli Magdą Gessler i Małgorzatą Rozenek. To prawda, Martha Stewart, której programy emitowane są na całym świecie, a książki wydawane w kilku językach to połączenie wspomnianych wcześniej dwóch idolek wielu pań domu w Polsce.

Martha Stewart to nie tylko Celebrytka przez duże "c", ale również matka, żona i zwyczajna moderatorka codziennego domowego życia, która na codzień lubi spedzać czas ze swoimi zwierzętami, a trzeba przyznać, że trochę ich ma: psy, koty, kury, a nawet kanarki, uwielbia podjadać wieczorami prosto z lodówki, oglądać do późna telewizję i słuchać współczesnej muzyki rozrywkowej, jej ulubionym wykonawcą jest Eminem.

Aktywny senior to określenie, które z pewnością pasuje do Marthy Stewart, ale nie oddaje w pełni jej dorobku i obecnej działalności. Martha może być wzorcem dla seniorów i seniorek, którzy pragną żyć aktywnie, lubią samodzielnie wykonywać wszelkie prace w domu, często przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych środków, a pojęcie wykluczenia społecznego nie występuje w ich słowniku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena