Rynek telefonów dla osób starszych, czy to stacjonarnych, czy komórkowych rozkiwtł na dobre, a przedsiębiorcy prześciagają sie w coraz to nowych propozycjach dla seniorów. Niestety nie wszystkie nowości dostępne są już w Polsce, ale perspektywny są nadzwyczaj dobre.

Data dodania: 2012-03-27

Wyświetleń: 3448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobra wiadomość to ta, że na rynku polskim jest już naprawdę spory wybór telefonów dla osób starszych, o mniejszych lub większych gabarytach, z płaskimi lub wypukłymi przyciskami, z dużymi kolorowymi wyświetlaczami lub mniejszymi o podwyższonym kontraście, z klapką lub bez, możnaby wymienić jeszcze wiele innych cech, które wyróżniają telefony dla seniorów dostępne w Polsce, okazuje się jednak, że zagraniczni producenci poszli o krok dalej i postanowili jeszcze bardziej unowocześnić standardową komórkę dla seniora – ich propozycja to smatrfon dla seniorów.

Czy to możliwe i co z główną zasadą łatwości obsługi takiego aparatu? Jest popyt lub chociażby zainteresowanie, znajdzie się i sposób. Ekran dotykowy o przekątnej ponad 3 cale, dodatkowo wysuwana klawiatura, dzięki której użytkownik nie jest wcale zmuszany do obsługi telefonu poprzez ekran dotykowy. Czcionka i przyciski na wyświetlaczu znacznie większe od standardowych, podobnie odległości pomiędzy przyciskami i ikonami pojawiającymi się na ekranie. Co więcej, dość spora pamięć RAM, aparat cyfrowy z tyłu obudowy i radio FM – to wszystko zaprojektowane w taki sposób, by również osoby starsze mogły korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki.

telefon dla seniora

Czy tak zaawansowane erozwiązania się sprawdzą? Z pewnością czas pokaże. Póki co na zachodnim rynku tego typu telefony zagoszczą już w tym roku. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana. Można jednak wnioskować, iż wielkoklawiszowe komórki z monochromatycznymi wyświetlaczami staną się powoli domeną mniej zamożnych seniorów. Ci którzy chcą i mogą sobie pozowlić na bardziej zaawansowane gadżety chętnie sięgną po zaprojektowane specjalnie dla nich smartfony.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena