Nie ulega wątpliwości, że szukając telefonu o mocnej specyfikacji, wybór najnowszego iPhone jest dobrą decyzją. Trzeba jednak mieć świadomość, że pod pojęciem „iPhone 13” kryje się więcej telefonów! Apple już od kilku sezonów różnicuje modele, tworząc wersję mini, regularną, a także - opcje stworzone dla profesjonalistów i miłośników większych ekranów. Dlatego wybór telefonu nie jest łatwą opcją!

Data dodania: 2022-08-01

Wyświetleń: 818

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max – czym się różnią?

Dlatego wybór telefonu nie jest łatwą opcją!

Który model wybrać? Przyjrzyjmy się opcjom stworzonym dla najbardziej wymagających użytkowników - iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Czym się różnią i który lepiej wybrać?

Jak często w takich przypadkach bywa, trudno będzie podać jednoznaczną odpowiedź. Smartfon ma spełniać przede wszystkim potrzeby właściciela, a ta są różne, w zależności od tego, do czego najczęściej wykorzystujemy telefon.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona?

Zakładając, że wybieramy spośród dwóch modeli Apple, możemy być pewni mocnej specyfikacji obu urządzeń. Dlatego dobrze zwrócić uwagę na nieoczywiste parametry.

Warto określić, jakiej właściwie potrzebujemy:

  • Wielkości ekranu - wynika to zarówno z tego, gdzie na co dzień przenosimy telefon: w torbie, plecaku czy kieszeni, a także codziennych zastosowań. Jeśli oglądamy sporo filmów, dobrze postawić na większą przekątną ekranu.
  • Designu - czasami o tym, który telefon bardziej przypadnie do gustu, decydują niewielkie detale i fakt, jak telefon leży w dłoni. To może różnić się w zależności od wielkości rąk użytkownika - drobniejsze dłonie lepiej poradzą sobie z mniejszym iPhone 13 Pro, większe - z jego większym odpowiednikiem.
  • Żywotności baterii - w tej kategorii minimalnie lepiej wypada w testach iPhone 13 Pro Max.
  • Wagi smartfona - mniejszy telefon jest lżejszy - więc jeśli szukamy rozwiązania o możliwie niskiej wadze, a nie chcemy iść na kompromisy w kwestii wydajności, wybór powinien paść na iPhone 13 Pro.

Czym różnią się iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max?

Jak łatwo się przekonać, omawiając kluczowe parametry związane z decyzją o konkretnym sprzęcie, podstawową różnicą jest wielkość ekranu. Idzie za tym również różnica w wadze i rozmiarach telefonu. Oba modele różni też, chociaż w stosunkowo niewielkim stopniu, żywotność baterii.

Pozostałe elementy są identyczne - dotyczy to zarówno aparatów fotograficznych, jak również pamięci oraz procesora. To wszystko zaawansowane technologie, które sprawiają, że korzystanie z obu modeli jest prawdziwą przyjemnością.

Za płynność działania odpowiada procesor Apple A15 Bionic. W obu telefonach znajdziemy 128 GB wbudowanej pamięci. Na uwagę zasługuje też system aparatów fotograficznych, zapewniających doskonałą jakość zdjęć!

System tylnych aparatów składa się: z aparatu głównego 12 Mpix ze stabilizacją przesunięcia czujnika, ultrapanoramicznego 12 Mpix i teleobiektywu 12 Mpix, wyposażonym w 3-krotny zoom optyczny. Przedni aparat 12 Mpix wyposażony jest w TrueDepth oraz tryb nocny i możliwość nagrywania wideo 4K Dolby Vision HDR.

Oba telefony są kompatybilne z technologią 5G, do superszybkiego pobierania i strumieniowania filmów i muzyki w możliwie najwyższej jakości.

Nie chcąc iść na kompromisy, trudno o lepszy wybór. Telefony iPhone w sklepie MediaMarkt cieszą się ogromną popularnością - znajduje to odzwierciedlenie w pozytywnych recenzjach przy obu modelach.

Dobrze mieć też świadomość alternatywy - szukając możliwie niewielkiego aparatu telefonicznego lub bardziej budżetowej wersji, zawsze w odwodzie pozostają iPhone 13 mini oraz klasyczny iPhone 13.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena