Dzisiaj każdy chce mieć kontakt z najbliższymi. Również ze starszymi rodzicami, czy dziadkami. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że telefon komórkowy mamy zawsze przy sobie. Tylko, jak przekonać seniorów do tego, by zawsze i wszędzie byli dla nas dostępni?

Data dodania: 2019-03-21

Wyświetleń: 434

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Komórka dla seniora

W pewnym momencie kupno komórki dla seniora może stać się niezbędne, ale może okazać się też nie lada wyzwaniem. Pamiętając o kilku zasadach na pewno sobie z tym poradzimy, zyskując spokój i pewność, jakie ze sobą niosą bycie w kontakcie z rodzicami i dziadkami.

Senior w kontakcie

Dla osób młodego i średniego pokolenia korzystanie z telefonu komórkowego jest czymś dziecinnie prostym. Jednak dla pokolenia naszych rodziców i dziadków korzystanie z komórki staje się nie lada wyzwaniem. Oczywiste jest, że chcemy być z nimi w kontakcie, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują. Telefony stacjonarne odchodzą do lamusa, nic zatem dziwnego, że starsze osoby decydują się na zakup telefonu komórkowego.

Komórka dla dziadka

Firmy produkujące mobilne telefony, zorientowały się, że ludzie w wieku 60+ mają na tyle dużą siłę nabywczą, że postawiły na produkcję telefonów, przeznaczonych specjalnie dla nich. Nie jest żadnym odkryciem, że z biegiem lat nasz mózg nie pracuje już tak sprawnie, jak kiedyś, zmniejsza się zdolność przyswajania nowych rzeczy, koordynacja ruchowa również nie jest tak dobra, jak jeszcze kilka lat temu. Dlatego producenci telefonów komórkowych dla seniorów, postawili na prostotę i funkcjonalność. Kluczowe znaczenie dla użytkownika ma łatwy interfejs, czyli system pozwalający na reakcję pomiędzy telefonem, a jego posiadaczem. Powinien on być, jak najprostszy i najbardziej intuicyjny, bez zbędnych funkcji tak, aby użytkownik szybko i prosto powinien znaleźć potrzebne mu rzeczy.

Prostota i bezpieczeństwo

Starsze osoby wykorzystuje aparat mobilny przede wszystkim do wykonywania połączeń, ewentualnie do wysyłania wiadomości sms. Dlatego też producenci aparatów komórkowych dla osób starszych zadbali o to, by najbardziej uprościć funkcje zapisywania numerów i wybierania kontaktów. Z tego powodu producenci postawili na produkcję klasycznych aparatów z dużą i wypukłą klawiaturą oraz ze sporym i dodatkowo podświetlonym ekranem. Niektóre komórki wyposażone zostały w przycisk SOS, znajdujący się z tyłu telefonu. Po jego naciśnięciu, wykonywane jest połączenie alarmowe do osoby najbliższej lub na pogotowie ratunkowe. Użytkownicy w wieku senioralnym często zapominają o doładowaniu telefonu, dlatego bardzo ważne jest, by bateria bez ładowania wytrzymała nie dzień, czy dwa, ale kilka dni. Niektórzy użytkownicy mają problem ze słuchem, dlatego wytwórcy wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wyposażyli swoje produkty w tryb głośnomówiący.

 Hallo! Rozmawiajmy

Jednak bez względu na to, jak prosty w obsłudze będzie telefon, to i tak na samym początku senior będzie potrzebował swoistego przeszkolenia przez osobę bardziej obeznaną z technologią. Bądźmy, więc wyrozumiali i cierpliwi. Stawką jest dobry kontakt, nie tylko telefoniczny, z naszymi seniorami. 

Licencja: Creative Commons