Próbujesz schudnąć, ale każda dieta kończy się atakiem  apetytu i efektem jo jo? Próbujesz liczyć kalorie, ale nie możesz się oprzeć podjadaniu między posiłkami. Masz  wrażenie, że przez cały czas chce Ci się jeść i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Na tego rodzaju zaburzenia łaknienia najlepiej pomogą naturalne supresanty apetytu.

Data dodania: 2013-07-08

Wyświetleń: 2816

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

donuts

Wiele osób sądzi, że przyczyną nadwagi i otyłości jest jedzenie zbyt dużych ilości pożywienia. Uważają, że wystarczy zmniejszyć porcje, by szybko i skutecznie schudnąć. Tymczasem wśród osób borykających się z nadmiarem kilogramów sporo jest takich, które mają poważnie rozregulowany mechanizm odczuwania głodu i sytości. To właśnie dla nich najlepszym rozwiązaniem będą naturalne supresanty apetytu, które ustabilizują i wyregulują pracę organizmu oraz usuną zaburzenia łaknienia.

Głód czy apetyt? Dlaczego mamy z tym problem?

Świat rozwija się bardzo szybko, ale ludzki organizm przez tysiące lat zmienił się tylko w niewielkim stopniu. Nasze ciało nadal działa tak, jak w czasach praprzodków, gdy jedzenia było niewiele i trzeba było znosić dłuższe okresy głodu. Teraz nadmiar jedzenia mamy w każdej chwili w zasięgu ręki. Coraz rzadziej jemy dlatego, że jesteśmy głodni. Po posiłek sięgamy z nudów, ze stresu, z powodów towarzyskich, albo... pod wpływem reklamy. Coraz więcej ludzi w ogóle nie zna uczucia głodu, bo je, zanim zacznie go odczuwać.

Dlatego też zaczynamy mylić głód i apetyt. Ten pierwszy to sygnał, że organizmowi zaczyna brakować energii i trzeba ją uzupełnić poprzez jedzenie. Apetyt jest natomiast zachcianką, potrzebą zjedzenia „czegoś smacznego”, albo sięgnięcia po to, co właśnie zobaczyliśmy w telewizji. Brak wiedzy o własnym ciele i nieznajomość uczucia głodu sprawia, że nie umiemy też przestać jeść, gdy już się nasycimy. Szczególnie, gdy jemy szybko, nieuważnie, skupiając się na komputerze lub telewizorze, a nie na talerzu. Niestety, zaburzenie tych bardzo naturalnych mechanizmów w prostej linii prowadzi do nadwagi, a nawet otyłości. Tutaj nie wystarczy silna wola, a diety cud bardziej zaszkodzą, niż pomogą! Receptą na rozwiązanie tego problemu sa naturalne supresanty apetytu.

Czym są supresanty apetytu?

Supresanty apetytu to substancje, które regulują naturalne mechanizmy łaknienia. Nie należy ich przy tym mylić z różnego typu farmaceutykami i używkami, które mają niwelować uczucie głodu. Supresanty apetytu nie mają na celu zlikwidowania tego naturalnego uczucia, ale wyregulowanie mechanizmów. Ich podstawową funkcja jest redukcja nadmiernego apetytu i przywrócenie prawidłowego odczuwania głodu i sytości. Stosując supresanty apetytu bez żadnego dodatkowego przymusu po prostu zaczynasz jeść mniej, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu. Jednocześnie nie ma ryzyka, że przestaniesz w ogóle odczuwać głód i doprowadzisz do wyniszczenia organizmu. Właśnie dlatego środki odchudzające należące do tej grupy uważane są za wyjątkowo skuteczne. Odchudzanie z supresantami apetytu jest przy tym nie tylko skuteczne, ale też daje trwałe efekty, bo uderza w przyczyny nadmiaru kilogramów, a nie tylko w objawy nadwagi. Po pełnej kuracji żołądek przyzwyczajony jest do mniejszych porcji pożywienia, a organizm ponownie uczy się rozpoznawać prawidłowo głód i sytość, dzięki czemu po prostu nie będziesz jeść za dużo. Dodatkowo niektóre z suplementów diety wzbogacone sa też o substancje poprawiające metabolizm oraz przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej dla jeszcze lepszych efektów odchudzania.

Poznaj skuteczne, naturalne supresanty apetytu

Oczywiście istnieją farmaceutyki hamujące apetyt stosowane przy leczeniu zaawansowanej otyłości. Są one dostępne wyłącznie na receptę i absolutnie nie wolno z nimi eksperymentować bez nadzoru lekarza. Znacznie lepiej korzystać z naturalnych preparatów, które tworzone sa na bazie wyciągów roślinnych i ekstraktów z ziół. Tego rodzaju preparaty działają łagodnie, ale bardzo skutecznie i są przy tym w pełni bezpieczne dla zdrowia. Jakie naturalne supresanty apetytu są najskuteczniejsze?

Hoodia Gordonii to egzotyczna roślina, której rewelacyjne właściwości odchudzające odkryte zostały stosunkowo niedawno i stały się przyczyną prawdziwej rewolucji w dietetyce. Hoodia Gordonii to roślina należąca do kaktusów, która występuje tylko  jednym miejscu na świecie: na afrykańskiej pustyni Kalahari. Lokalni mieszkańcy już od dawna uważali ją za środek niemal magiczny, który rozjaśnia umysł, dodaje energii i poprawia koncentrację, oraz - co najważniejsze - pozwala długo wytrzymać bez uczucia głodu. Eksperymenty potwierdziły, że Hoodia Gordonii rzeczywiście jest bardzo skutecznym supresantem apetytu. W naszych warunkach najczęściej jest ona przyjmowana w formie tabletek odchudzających, bo trudno tę egzotyczną roślinę spożywać w innej postaci. Jak działa? Stosując tabletki zawierające wyciąg z tej rośliny zjadasz nawet 1000 kcal mniej, w ogóle nie odczuwając tego jako wyrzeczenie. Dodatkowo masz więcej energii, a więc chroni Cię to przed pokusą sięgania po niezdrowe i kaloryczne słodkie przekąski między posiłkami, by zapewnić sobie natychmiastowa regenerację sił. Z dodatkową dawką energii znacznie łatwiej jest też przekonać się do aktywności fizycznej, dzięki czemu efekty odchudzania sa jeszcze lepsze.

Błonnik to substancja, która naturalnie występuje w pożywieniu i niezależnie od tego, czy potrzebujesz chudnąć, czy też nie, stanowi bardzo istotny element codziennego jadłospisu. Choć sam błonnik nie jest w ogóle trawiony przez ludzki organizm, jest on niezbędny, y oczyszczać jelita i regulować pracę układu pokarmowego. Jak się jednak okazało, błonnik to także skuteczny supresant apetytu. Jak działa? Kiedy trafia do żołądka zaczyna pęcznieć. Dzięki temu żołądek jest napełniony nawet, gdy zjesz niewielką porcję. A to oznacza, że wysyłany jest sygnał o stanie sytości i przestajesz odczuwać głód. Dzięki temu przyjmowanie tabletek z błonnikiem około 30 minut przed posiłkiem pomaga zredukować ilość zjadanego pożywienia oraz wyregulować mechanizmy głodu i sytości.

Przyprawy na mniejszy apetyt. Osoby, które chcą zapanować nad atakami głodu i jeść mniej powinny też zadbać o to, żeby używać odpowiednich zestawień przypraw. Są bowiem takie jak np. ostra papryka, które pobudzają apetyt, wiec ich stosowanie może być ryzykowne. Bardzo dobrze sprawdzi się natomiast egzotyczna mieszanka cynamonu, imbiru i goździków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena