Osoby prowadzące działalność jednoosobowo na własny rachunek (sole trader) odpowiadają za ewentualne długi swoim majątkiem i płaca podatek dochodowy od osiągniętych zysków. Rozliczenie podatkowe (accounts) sporządza się jeden raz w roku i podatek ustala się w na podstawie zysku, który jest wykazany w accounts.

Data dodania: 2010-07-07

Wyświetleń: 2226

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osoby prowadzące działalność jednoosobowo na własny rachunek (sole trader) odpowiadają za ewentualne długi swoim majątkiem i płaca podatek dochodowy od osiągniętych zysków. Rozliczenie podatkowe (accounts) sporządza się jeden raz w roku i podatek ustala się w na podstawie zysku, który jest wykazany w accounts. Accounts musza być sporządzone zgodnie z ogólnie obowiązującymi zasadami rachunkowości i pewne wydatki nie są uznawane jako odliczenia od dochodu. Dodatkowo przepisy ściśle regulują amortyzacje środków trwałych.


Nie potrzeba żadnych pozwoleń na rozpoczęcie działalności gospodarczej, o ile w ramach szczególnych zawodów i rodzajów działalności nie regulują tego przepisy szczegółowe. W przypadku działalności typu sole trader konieczne jest zarejestrowanie działalności w organach podatkowych aby umożliwić im umieszczenie nas w systemie podatkowym i ubezpieczenia społecznego National Insurance

Na Poloramie znajdziesz katalog firm polskich działających w Wielkiej Brytanii gdzie łatwo i szybko znajdziesz polskie sklepy, polskie firmy usługowe, polskie firmy doradcze i inne. Lokalizację każdej firmy będziesz mógł sprawdzić na mapce.

Szukasz pracy lub pracownika, chcesz zamieścić ogłoszenie? Polorama to także miejsce gdzie możesz całkowicie za darmo zamieścić ogłoszenia w dziale praca w UK. Jeśli szukasz mieszkania lub chcesz wynająć pokój u nas znajdziesz interesujące Cie ogłoszenia. Prowadzisz firmę w UK lub zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą na Wyspach? Sprawdź informacje dotyczące podatku VAT, formy działalności sole trader lub LTD, informacje nt. podatków i National Insurance. Prawa i obowiązki kontraktorów w nowym systemie budowlanym (CIS).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena