Własna działalność gospodarcza to wielkie wyzwanie, które daje niepowtarzalną szansę na rozwój. Jest to rozwiązanie posiadające zarówno zalety, jak i wady. Z pewnością dobrze jest dowiedzieć się wcześniej, jak wygląda prowadzenie własnego biznesu.

Data dodania: 2019-06-04

Wyświetleń: 1174

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Należy liczyć się z ryzykiem poniesienia straty. Ponadto wiele firm nie przynosi przez pierwszy rok oczekiwanych zysków. Trzeba również mieć świadomość, że nie każdy nadaje się do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. Jest to opcja dla osób uparcie dążących do celu, które nie poddają się w przypadku niepowodzeń.

Czy nadaje się do zarządzania własną firmą?


Nie każdy jest stworzony do zarządzania przedsiębiorstwem. Początki nie są łatwe. Początkowo możemy pracować nawet kilkanaście godzin dziennie. Ogromna ilość spraw do załatwienia może działać przytłaczająco. Kolejną kwestią jest kierowanie zespołem. Ponosimy pełną odpowiedzialność za zatrudniane osoby. Musimy zagwarantować pracownikom wynagrodzenie nawet wtedy, gdy firma przynosi wyłącznie straty. 
Osoby, które nie są wytrwałe i ambitne powinny odpuścić własny biznes. Podobnie jest w przypadku tych, którzy nie potrafią stanąć oko w oko z problemem. Jeśli więc obawiamy się dużej ilości zobowiązań i zajęć, to lepiej pracować na etacie.

Czy możesz podjąć ryzyko?


Własna firma zawsze jest ryzykiem. Nie można jednoznacznie powiedzieć, czy biznes się przyjmie, czy nie. Bywa tak, że nawet najbardziej obiecujące przedsiębiorstwa upadają. Wiele zależy od tego, czy mamy kogoś, na kogo możemy liczyć w trudnych momentach. Czy ktoś wesprze nas finansowo lub udzieli praktycznych rad? Czy posiadamy rodzinę i inne zobowiązania? Zwykle jest tak, że osoby dojrzałe są mniej skłonne do podejmowania ryzyka.


Jak ułatwić sobie prowadzenie działalności gospodarczej - tu więcej informacji
http://biznes-time.pl/jak-ulatwic-sobie-prowadzenie-dzialalnosci-gospodarczej/? Przede wszystkim nie bój się prosić o pomoc osoby doświadczone i wyspecjalizowane. Jeszcze przed założeniem firmy warto zgłosić się na konsultację. Zmniejszy to ryzyko podjęcia błędnej decyzji. 


Zalety własnego biznesu


Oczywistym jest, że własny biznes to ogromna szansa. W ten sposób można znacząco podnieść standard swojego życia. Jeśli biznes się przyjmie, to mamy szansę na wysokie zarobki. Takich pieniędzy nigdy nie zarobilibyśmy pracując u kogoś. Wielkim plusem jest również poczucie niezależności oraz swobody. Jest to również wielka satysfakcja oraz umocnienie pozycji wśród społeczeństwa. Decydujemy o tym, z kim będziemy współpracować. Dotyczy to zarówno kontrahentów, jak i pracowników. To wyłącznie od nas zależy plan dnia. Obowiązki możemy wykonywać wtedy, kiedy nam to pasuje. Możemy się rozwijać i podnosić sobie poprzeczkę.

Wady własnego biznesu


Główną wadą prowadzenia własnej firmy jest ryzyko bankructwa. Nawet, jeśli firma efektywnie funkcjonowała na rynku kilka lat, to nie jest to gwarancją dożywotniego sukcesu. Nigdy więc nie możemy być pewni przyszłości. Ponosimy odpowiedzialność za siebie, a także swój zespół. Mamy na głowie dużą ilość obowiązków. Musimy zarządzać biznesem niemal przez całą dobę. Wiele osób twierdzi, że nigdy nie ma czasu pojechać na wakacje, gdyż firma wymaga stałej kontroli. Minusem są również stale zmieniające się przepisy, które musimy znać i przestrzegać. Wadą jest również relatywnie niska emerytura.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena