Kącik kawowy w sklepie umożliwia przygotowanie kawy przez Klientów. Taka dodatkowa usługa przyciąga Klientów sklepu, którzy chcą szybko zamówić kawę. Na korzyść kawy na wynos przemawia też liczba lokalizacji oraz konkurencyjna cena.

Data dodania: 2022-10-25

Wyświetleń: 251

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak urządzić kącik kawowy w sklepie

Jak wygląda szafka pod ekspres do kawy

Szafki na ekspres do kawy są zaprojektowane specjalnie w celu sprzedaży kawy w sklepie. Dzięki nim Klienci mogą samodzielnie, w prosty sposób przygotować kawę na wydzielonym stanowisku.

Zacznijmy od zewnętrznej strony szafki. Ekspres samoobsługowy umieszcza się na blacie szafki. Blat powinien być odporny na częste użytkowanie. Warto wziąć pod uwagę blat laminowany, czyli wykonany z płyty laminowanej. Zaletą tego materiału jest szeroka dostępność kolorystyki i struktur. Przykładowo blat w kolorze Black Porphyry ma charakterystyczne kryształki, które imitują wygląd skały. Tego typu blat możemy czyścić detergentami.

Z kolei blat drewniany z pewnością prezentuje się bardzo elegancko. Jego pielęgnacja jest oczywiście nieco bardziej wymagająca. Plamy z kawy na drewnie usuniemy mieszanką płynu do naczyń i wody. Aby blat z drewna zachował swój wygląd, należy go regularnie olejować lub lakierować.

Na blacie powinno znaleźć się miejsce na dodatki: słodzik, cukier, przyprawy, mieszadełka, wieczka do kubków. W utrzymaniu porządku na blacie pomoże nam organizer na dodatki z przegródkami. Przydatnym elementem wyposażenia szafki jest też metalowy podajnik na serwetki oraz dozownik kubków, umieszczone na froncie.

Na blacie możemy prezentować też kanapki, drożdżówki i ciastka. Umieścimy je na przykład w przeszklonej witrynie lub paterze.

Wewnątrz szafki znajduje się miejsce na przechowywanie zapasu kawy mielonej, mleka, cukru oraz jednorazowych kubków. W niektórych szafkach znajduje się również miejsce na lodówkę, w której przechowuje się świeże mleko do kawy. Szafki mają też często wrzutkę koszową. Odpady trafiają do kosza znajdującego się wewnątrz szafki.

Aby przewody zasilające pozostały ukryte i nie plątały się, szafki mają przelotki na przewody.

Gdzie sprawdzi się stolik pod ekspres do kawy

Liczba miejsc, gdzie sprzedaje się kawę, ciągle rośnie. Kiedyś kawa była dostępna jedynie w kawiarniach, a dziś wypijemy ją nawet w księgarni. W ostatnich latach stanowiska kawowe są popularne zwłaszcza w sklepach spożywczych oraz na stacjach paliw. Sklepy przekonują, że ich kawa dorównuje ofercie profesjonalnej kawiarni, a nawet jest od niej lepsza. 

Oto obiekty, które inwestują w stanowiska kawowe:
– stacje benzynowe,
– sklepy spożywcze,
– piekarnie i cukiernie,
– księgarnie,
– ekskluzywne butiki,
– biura.

Profesjonalny ekspres do kawy

Samodzielne przygotowanie kawy w sklepie powinno być proste i szybkie. Klienci w sklepach postępują według poleceń na ekranie, wybierając rodzaj napoju i rozmiar kubka. Już po kilkudziesięciu sekundach kawa jest gotowa.

Podstawą każdego stanowiska kawowego jest dobry, ciśnieniowy ekspres do kawy. Pozwala on przygotowywać Klientom różne rodzaje kawy: cappuccino, espresso, latte. Są też ekspresy, które umożliwiają nam przygotowanie gorącej czekolady czy herbaty. Warto zainwestować w kawę mieloną dobrej jakości. Tylko taka kawa będzie na tyle smaczna, że Klienci chętnie po nią wrócą.

Dobrej jakości ekspresy do sklepu oferują firmy zajmujące się wyposażeniem gastronomii. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena