Trudno wyobrazić sobie sklep odzieżowy lub sportowy bez manekinów sklepowych. Czy warto rozważyć zakup manekinów używanych w niższej cenie? Czy może lepiej postawić na nowe?

Data dodania: 2023-11-30

Wyświetleń: 170

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Manekiny sklepowe – nowe czy używane

Nowe manekiny do sklepu odzieżowego

Zakup nowych manekinów sklepowych to bez wątpienia bezpieczna i wygodna opcja. Otrzymujemy wtedy towar pozbawiony wad i z gwarancją producenta. Nieużywane manekiny wyglądają nieskazitelnie. Dlatego też możemy być pewni, że będą świetnie prezentować ubrania w sklepie.

Co ważne, nowoczesne wyposażenie sklepu może zachęcać Klientów, którzy właśnie tego oczekują od naszego sklepu. Warto więc dobrać wygląd manekinów do pozostałych elementów wystroju sklepu.

Na korzyść nowych manekinów przemawia też większy wybór. Możemy wybierać wśród setek modeli od różnych producentów. Matowe lub błyszczące. Z opcją regulacji. Całopostaciowe lub krawieckie. Wykonane z włókna szklanego lub tworzywa sztucznego. Białe, czarne, złote, a nawet różowe.

Ile kosztują nowe manekiny? Cena manekina prosto ze sklepu rozpoczyna się od kilkuset złotych. Natomiast sylwetki sportowe lub manekiny klasy premium to koszt powyżej tysiąca złotych.

Czy warto inwestować w manekiny sklepowe używane

Manekiny z drugiej ręki są sprzedawane z różnych przyczyn. Czasami są to modele pochodzące z likwidacji sklepu odzieżowego lub sportowego. Wyprzedaże manekinów z ekspozycji organizują też firmy oferujące wyposażenie do sklepów. Na korzyść manekinów używanych przemawia bez wątpienia atrakcyjna cena.

Manekiny używane są sprzedawane w różnym stanie. Należy pamiętać, że takie modele mogą mieć jednak uszkodzenia. Na przykład zarysowania czy ubytki farby. Jeśli są niewielkie, możemy spróbować samodzielnie je naprawić. W przypadku poważniejszych wad zastanówmy się, czy czas i koszt naprawy jest opłacalny.

Używane manekiny mogą też być pozbawione drobnych części. Jakich? Na przykład tak zwanych motylków do regulacji. Modele w bardzo niskich cenach mogą też nie mieć podstawowych elementów wyposażenia. Takich jak nogi czy ręce w przypadku manekinów całopostaciowych. Jeśli kupujemy manekiny w sieci, warto dobrze zapoznać się z opisem i zdjęciami.

Wśród używanych manekinów znajdziemy zarówno nowoczesne propozycje (bez wyraźnych rysów twarzy, białe i czarne), jak i starsze modele (np. cieliste). Jeśli wyposażenie sklepu ma się wyróżniać, manekiny w dawnym stylu mogą okazać się trafionym wyborem.

Oprócz pojedynczych manekinów możemy też trafić na całe zestawy. Mogą być to na przykład elementy z różnych manekinów, czasami niekompletne.

 

Jeśli zależy nam na sprawdzonych manekinach używanych, warto sprawdzić propozycje firm wyposażających sklepy. Zwykle oferują manekiny w bardzo dobrym stanie i korzystne opcje transportu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena