W każdej placówce handlowej i usługowej ważna jest organizacja przestrzeni. W sklepie, restauracji czy biurze należy zapewnić przemyślane kierowanie ruchem. Wpłynie to korzystnie na komfort i bezpieczeństwo Klientów.

Data dodania: 2023-10-30

Wyświetleń: 159

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Organizacja przestrzeni w sklepie – jak wyznaczyć strefy dla Klientów

Narzędzia do zarządzania ruchem Klientów w sklepie

Zarządzanie ruchem Klientów polega na efektywnym zaplanowaniu układu placówki handlowej. Obejmuje to między innymi system prowadzenia Klienta. W tym celu sklepy korzystają z bramek wejściowych, przegród i słupków.

Niekiedy w sklepie konieczne jest wydzielenie wybranego obszaru. Chodzi tu o zabezpieczenie strefy, która z różnych powodów nie powinna być użytkowana. Powodem są nagłe sytuacje w sklepie. Na przykład stłuczenie towaru, konieczność wytarcia rozlanej cieczy lub ściągnięcia towaru z wysokości. Brak wydzielenia obszarów, które należy wyłączyć z użytku, może zagrażać bezpieczeństwu Klientów. Dlatego tak istotne jest, aby szybko i skutecznie oznaczyć oraz oddzielić te obszary. W ten sposób unikniemy potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Wydzielenie strefy: słupki odgradzające z taśmą lub liną

Aby oddzielić dany obszar w sklepie, możemy zastosować metalowe słupki odgradzające. Ich waga i metalowa konstrukcja sprawia, że są stabilne. Klienci nie będą próbowali ich przesuwać. Przykładem są słupki wykonane ze stali chromowanej, o lśniącej powierzchni. Na rynku dostępne są też słupki plastikowe. Mają one niższą cenę niż ich metalowe odpowiedniki. Są lekkie, co ułatwia ich przenoszenie. Są jednak zdecydowanie mniej stabilne niż metalowe słupki.

W słupkach stosuje się różne rodzaje mocowań – taśmę, linę lub łańcuch. Aby wyróżnić zakaz wejścia na daną strefę, taśmy lub liny ostrzegawcze powinny mieć wyraźny kolor. Na przykład czerwony lub też żółty.

Warte uwagi są słupki z taśmą z mechanizmem samo rozwijającym. Taśma słupka rozwija się do kilku metrów. Możemy regulować jej długość i dostosować do wydzielanego obszaru. Zaletą takiego rozwiązania jest szybkość i wygoda użytkowania.

Natomiast słupki z liną to mniej zautomatyzowana opcja, jednak bardziej estetyczna. Dlatego też polecana na przykład dla hoteli i biur. Na końcu sznura znajduje się zaczep, który należy umieścić w zakończeniu słupka.

Słupki odgradzające pomagają w szybkim wyznaczeniu strefy w sklepach, biurach i innych obiektach publicznych. Wśród popularnych modeli mamy na przykład słupki z taśmą. Podczas specjalnych wydarzeń dobrze sprawdzą się słupki z aksamitną liną.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena