Wyposażenie sklepu obuwniczego powinno być zrealizowane z dbałością o właściwą ekspozycję towaru. W sklepach obuwniczych, sportowych i odzieżowych nie może zabraknąć akcesoriów, dzięki którym obuwie wygląda atrakcyjnie.

Data dodania: 2023-03-28

Wyświetleń: 90

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak eksponować obuwie – wyposażenie sklepu obuwniczego

Ekspozytory na buty – pokazać obuwie z jak najlepszej strony

Do prezentacji obuwia w sklepie służą specjalne ekspozytory. To świetne akcesoria dla sklepów obuwniczych. Dzięki nim podkreślimy atuty produktów i ułatwimy Klientom poszukiwanie wymarzonej pary. Stojaki umożliwiają prezentowanie butów w różny sposób. Na przykład bokiem lub pionowo (nachylone pod lekkim kątem).

Stojaki na buty pozwalają na prezentację artykułów na podwyższeniu. Dzięki temu są one lepiej widoczne dla Klientów i przyciągają uwagę nawet z dalszej odległości. Umożliwiają wyeksponowanie produktów i ułatwiają przeglądanie oferty sklepu. Dodatkowo prezentacja butów na podwyższeniu pozwala na lepsze zobaczenie ich szczegółów i designu, co może wpłynąć pozytywnie na decyzję o zakupie.

Stojaki na obuwie są wykonane na przykład z przezroczystego akrylu, zwanego potocznie pleksi. To tworzywo sztuczne podatne na formowanie. Dlatego stojaki wykonane z pleksi oferowane są w różnych kształtach. To między innymi ekspozytory gięte, o zaokrąglonych krawędziach czy w kształcie buta.

Dodatkowo pleksi jest odporne na pękanie. Dzięki temu nawet w przypadku strącenia stojaków nadal są one użyteczne. W przeciwieństwie do szkła, pleksi nie rozpryskuje się na odłamki. Minimalizuje to ryzyko skaleczenia Klientów znajdujących się w pobliżu.

Z kolei do sklepów oferujących ekskluzywne obuwie znanych marek świetnie pasują metalowe ekspozytory. Wykończenie w kolorze złotym lub srebrnym dodaje produktom eleganckiej oprawy. Są one zwykle kilkukrotnie droższe od stojaków z pleksi.

Praktycznym rozwiązaniem w sklepie mogą okazać się modele składane. W momencie, gdy nie korzystamy ze stojaków, wystarczy je złożyć i schować, na przykład na zapleczu.

Wśród dostępnych stojaków znajdują się także podstawki na buty z możliwością regulacji kąta nachylenia. W rezultacie buty są prezentowane pod kątem, który najlepiej eksponuje ich atuty i wyróżnia na tle innych produktów.
 
Stojaki możemy umieszczać na stolikach ekspozycyjnych, podestach, regałach i panelach sklepowych. Sprawdzą się także na wystawie sklepowej.

Pozostałe akcesoria na obuwie do sklepu

Wysokie obuwie, takie jak kozaki czy oficerki, może łatwo ulec odkształceniu. Podobnie jest w przypadku miękkiego materiału, na przykład zamszu. Aby buty prezentowały się atrakcyjnie i zachowały oryginalny kształt, warto stosować wypełniacze do obuwia.

Z kolei wieszaki do obuwia przeznaczone są do prezentacji lekkiego obuwia, na przykład klapek i pantofli.

W celu stworzenia oryginalnej ekspozycji obuwia można wykorzystać kostki sklepowe i skrzynki drewniane. Można zawiesić je na ścianie lub ułożyć na podłodze w sklepie. Umieszczone wewnątrz buty z pewnością zwrócą uwagę Klientów.

Podsumowując, ekspozycja obuwia w sklepie powinna być przemyślana i atrakcyjna. To jeden z kluczowych czynników decydujących o tym, czy Klient dokona zakupu. Za pomocą dodatków zaprezentujemy towar w atrakcyjny sposób.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena