Popularność hal namiotowych stale rośnie, co wynika głównie z zalet tego rozwiązania. Z pewnością należą do nich również koszty, które są niższe niż w przypadku tradycyjnych budynków. Ile kosztuje wybudowanie hali namiotowej? Jakie są zalety takie rozwiązania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Data dodania: 2022-03-29

Wyświetleń: 313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ile kosztuje wybudowanie hali namiotowej?

Ile kosztuje wybudowanie hali namiotowej?

Wzrost zainteresowania halami namiotowymi sprawił, że wielu przedsiębiorców, czy rolników zaczęło zastanawiać się nad tym, ile może kosztować tego typu rozwiązanie. Warto jednak mieć świadomość, że to, ile kosztuje hala namiotowa uzależnione jest od kilku czynników. Należy do nich przede wszystkim wielkość konstrukcji (wysokość, szerokość), a także rodzaj zastosowanych materiałów pokryciowych. Ogólnie rzecz biorąc ceny hal namiotowych są dość zróżnicowane, a ceny konstrukcji dostępnych na www.konplan.pl rozpoczynają się od 160 złotych netto za metr kwadratowy. Najniższa cena lekkiej hali namiotowej o wymiarach 10 x 20 m wynosi natomiast około 52 000 złotych. Cena ta jest jednak zdecydowanie niższa, niż wybudowanie tradycyjnego (murowanego) budynku o takiej powierzchni.

Zalety hal namiotowych

Warto mieć świadomość, że hala namiotowa to rozwiązanie, którego zaletą jest nie tylko cena, która jest niższa niż inne technologie budowlane. Poza kosztami należy bowiem wymienić również funkcjonalność, ponieważ hale namiotowe to konstrukcje o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Przykładem może być magazynowanie, przemysł, rolnictwo, czy organizacja imprez. Wśród zalet trzeba również wymienić mobilność tego typu konstrukcji, ponieważ możliwość łatwego i szybkiego montażu oraz demontażu pozwala użytkować hale namiotowe sezonowo lub przestawiać je w inne miejsca. Korzyścią z pewnością jest także możliwość dostosowania do potrzeb, ponieważ hale namiotowe to konstrukcje o różnych rozmiarach, czy materiałach pokryciowych, co pozwala zapewnić w ich wnętrzu odpowiednie warunki.

Podsumowując należy stwierdzić, że cena hali namiotowej uzależniona jest od wielu czynników, w związku z czym najlepiej jest poprosić o szczegółową wycenę konkretnej konstrukcji. Można jednak być pewnym, że koszty będą niższe niż w przypadku stawiania tradycyjnych budynków.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena