Prawo ujęte w Kodeksie pracy i przepisy BHP mówią, że każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednie warunki pracy podwładnym. Obejmują one dostęp do wody pitnej, jeśli temperatura powietrza na zewnątrz wynosi ponad 25°C, a wewnątrz – ponad 28°C. Pracownicy biura docenią taką możliwość również przy niższych temperaturach otoczenia, chociaż pracodawca nie ma takiego obowiązku. Dobrym rozwiązaniem będzie odpowiedni dystrybutor.

Data dodania: 2022-10-21

Wyświetleń: 266

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dystrybutor wody do biura – jaki wybrać?

Dlaczego woda do firmy jest ważna?

Woda stanowi źródło życia, a ludzki organizm zawiera jej aż 60%. Wypełnia każdą komórkę ciała, jest bazą płynów fizjologicznych, enzymów, potu i krwi, usprawniając przenoszenie składników odżywczych, tlenu czy wydalanie toksyn. Nawet niewielkie odwodnienie może powodować pogorszenie samopoczucia, obniżenie koncentracji i wydajności, w skrajnych przypadkach prowadząc do omdleń.

Codziennie każdy człowiek powinien wypijać od 1,5 do 3 l wody, zależnie od masy ciała, aktywności czy warunków panujących w otoczeniu. Zważywszy, że co najmniej 8 godzin dnia spędza w pracy, dostęp do napoju jest w niej niezbędny. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie dystrybutor wody do biura.

Dystrybutory wody do biura – butlowe czy bezbutlowe?

Dystrybutor wody do firmy jest funkcjonalnym rozwiązaniem, które poprawia komfort pracowników i pozwala rozwiązać wiele problemów. Przede wszystkim jest ogólnodostępny i można z niego zaczerpnąć napoju w każdej chwili, gdy jest to potrzebne. Nie trzeba wody gotować, jak to zwykle bywa z cieczą płynącą z kranu. Woda do firmy z dystrybutora jest też czysta i często mineralizowana, a więc zdrowa.

Dostawcy wody do biur oferują obecnie dwa typy dystrybutorów. Są to modele butlowe, dozujące wodę z dużych około 20-litrowych butli, oraz bezbutlowe dystrybutory wodypodłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej. Które z tych rozwiązań jest korzystniejsze?

Poznaj ofertę dostawców dystrybutorów wody Adeco: https://doskonalawoda.pl/dystrybutory-wody/woda-do-biura/

Dlaczego warto wybrać bezbutlowe dystrybutory wody?

Chociaż dystrybutory wody dla firm z wymiennymi butlami są obecnie bardzo popularne, nie są rozwiązaniem idealnym i pozbawionym wad. Przede wszystkim ich słabą stroną jest konieczność zakupu kolejnych butli, wydawania na nie pieniędzy, a także wygospodarowania miejsca na ich przechowywanie i wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za wymianę.

Jednocześnie butle są ciężkie i zmiana takiego zbiornika może być trudna, a nawet niemożliwa dla kobiety o drobnej posturze.

Woda do biura dla pracowników powinna być zawsze dostępna, bez przerw na zakup nowych butli czy wymianę opróżnionych. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem będą bezbutlowe dystrybutory wody, podłączane bezpośrednio do instalacji wodociągowej.

Tu rodzi się pytanie, dlaczego „kranówka” jest lepsza od wody mineralnej w butlach. W rzeczywistości dystrybutory bezbutlowe są wyposażone w wysokiej jakości filtry, które nie tylko oczyszczają wodę, ale też chronią ją przed mikroorganizmami. Nie trzeba też zamawiać dostawy wody do biur, gdyż jest ona dostępna w nieograniczonych ilościach.

Zalety, jakie mają bezbutlowe dystrybutory wody, to między innymi:

  • nieograniczony dostęp do wody pitnej oczyszczonej metodą odwróconej osmozy,
  • możliwość picia wody w dowolnej formie, od zimnego napoju wprost z dystrybutora, po przygotowaną z jego udziałem kawę czy herbatę,
  • znacznie lepszy smak gorących napojów,
  • oszczędność na kosztach ponoszonych na zakup wody w butlach,
  • brak potrzeby zamawiania kolejnych dostaw oraz przechowywania zapasowych butli,
  • większy komfort i bezpieczeństwo użytkowania (butle niekiedy pękają),
  • estetyczny i nowoczesny design urządzenia,
  • prosta i intuicyjna obsługa oraz bezproblemowy serwis.

Ponadto jest to ekologiczne rozwiązanie z wyeliminowaniem szkodliwego dla środowiska plastiku.

Woda do biura w Warszawie

Chcesz zapewnić swoim pracownikom dostęp do napojów, interesuje Cię woda do biura i szukasz usługodawcy w Warszawie, który oferuje dostawy wody do firm, postaw na dystrybutory bezbutlowe.  Ofertę takich urządzeń znajdziesz w firmie ARKA sp. z o.o., która jest liderem wśród dostawców bezbutlowych dystrybutorów wody, filtrów odwróconej osmozy i ekspresów do kawy.

Odpowiedni dystrybutor możesz wydzierżawić, bez potrzeby ponoszenia wysokich kosztów zakupu. Za niewielką miesięczną opłatą smaczna i czysta woda do biura – w nieograniczonej ilości – będzie dostępna dla pracowników.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena