Pieczątki czy stemple to przyrządy do zadań specjalnych, bez których trudno nawet dziś, funkcjonować w dowolnym biurze. O ile stemple drewniane spotkamy dziś może jedynie w placówkach poczty, o tyle w każdej firmie przyda się pieczątka tradycyjna. Czy wiesz jednak, że mamy sporo rodzajów pieczątek? Gdzie stosować pieczątkę? Co może się znaleźć na pieczątce? Jakie są zalety pieczątek? A czy wiesz, że możesz zamówić pieczątki online? Gdzie znajdziesz najlepsze pieczątki warszawa? 

Data dodania: 2023-04-04

Wyświetleń: 139

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pieczątki - rodzaje i zastosowanie

Rodzaje pieczątek

Pieczątka to proste narzędzie, składające się z obudowy, tuszu i gumki. Obudowa może być np. z metalu, drewna, ale najczęściej spotykana jest ta z plastiku. Taka pieczątka z pewnością przyda się się do opatrzenia nią faktury czy innych formalnych dokumentów. Możesz ją wykorzystać do umieszczenia na niej logo firmy czy konkretnych danych. Ponadto, warto taką pieczątką posługiwać się także prywatnie.

Świat pieczątek jest niezwykle ogromny. Możemy rozróżnić wiele rodzajów pieczątek np. ze względu na ich kształt - prostokątne, kwadratowe, eliptyczne czy owalne. Możemy też zwrócić uwagę na ich budowę i wyróżnić np. automaty samotuszujące, stemple ręczne drewniane, modele kieszonkowe, szkieletowe, pieczątki w długopisie czy piórze, elektroniczne.

Z uwagi na przeznaczenie, zajedziesz pieczątki standardowe - automatyczne, pudełkowe, datowniki, numeratory, faksymile, pieczątki imienne.

Z uwagi na to, jak są wytwarzane, są także pieczątki flashowe, polimerowe lub laserowe.

Zastosowanie pieczątek i ich zalety

Zgodnie z powyższymi informacjami, pieczątki wciąż są często stosowane w firmach. Mimo postępującej informatyzacji, te fizyczne narzędzia wciąż są ważne i potrzebne, aby opatrzyć nimi dokumenty czy faktury. Dodatkowo, są zawody, gdzie są one obligatoryjne np. dla lekarzy. Dzięki nim, medyk może opatrzyć swoimi danymi np. receptę dla pacjenta.

Same pieczątki można też stosować mniej formalnie, drukując na nich swoje logo, którym chcemy się posługiwać albo zakupić je w celu opieczętowania swojej osobistej biblioteczki znakami takimi jak "Ex libris".

Pieczątki są niezwykle łatwe do użytkowania, wygodne, szybkoschnące i lekkie. Wyróżniają się ponadto dużą różnorodnością kolorystyczną, a także możliwością ich personalizacji. Dzięki temu - nie ważne, czy działasz jako wolny strzelec, czy potrzebujesz pieczątki na użytek prywatny czy też prowadzisz profesjonalną firmę - zawsze dobierzesz produkt właściwy dla siebie.

Ponadto, warto wiedzieć, że pieczątki nie są passe, ale wciąż rozrasta się lista miejsc, gdzie mogą być stosowane.

Wybierz pieczątki w różnych kolorach, dobierz kolor tuszu, czyli pieczątki online

Jedną z zalet współcześnie, jest możliwość zamówienia pieczątek w formie online, np. w Warszawie.

W ofercie na naszej stronie, dostępne są pieczątki w różnych rozmiarach, pieczątki w wysokiej rozdzielczości, posiadające różnorodne wzory. Dajemy do ręki naszych klientów pieczątki kompaktowe, imienne, kieszonkowe, szkieletowe i wiele innych.

Dużą zaletą jest także możliwość zamieszczenia swoich danych, bowiem wykonujemy także pieczątki na zamówienie. Ponadto, kupno pieczątek online, daje ci możliwość szybkich zakupów oraz dostarczenia ich pod wskazany adres.

Kupowanie pieczątek nigdy nie było tak proste! Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Nie musisz już biegać po kilkunastu sklepach papierniczych w poszukiwaniu idealnej pieczątki. Dziś, możesz ja zakupić w internecie, siedząc na własnej kanapie, przed komputerem.

Przekonaj się, jakie to proste!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena