Podczas aranżacji sklepu z perfumami ważne jest stworzenie atmosfery sprzyjającej relaksowi. Wystrój perfumerii powinien być unikatowy i dopracowany. Tak jak zapach ulubionych perfum. Wyposażenie perfumerii to także praktyczne, ale zarazem estetyczne meble sklepowe.

Data dodania: 2024-02-27

Wyświetleń: 109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wygląda aranżacja sklepu z perfumami

Wyposażenie do prezentacji perfum w sklepie

Do stworzenia wyjątkowego wnętrza perfumerii potrzebujemy mebli sklepowych, oświetlenia i wyposażenia dodatkowego.

Główne elementy wyposażenia perfumerii obejmują:

Naścienny system sklepowy – Jak panele MDF z półkami, które pozwalają na efektywną ekspozycję butelek perfum, testerów, papierowych blotterów.

Gondole sklepowe – Niskie, dwustronne regały wolnostojące do prezentacji nowości i bestsellerów wśród zapachów. 

Stoliki ekspozycyjne – Stoliki, podobnie jak gondole, służą do promowania wyjątkowych perfum, hitów sprzedaży i okazji.

Witryny szklane – Eleganckie gabloty ze szklanymi półkami, zamykane na klucz. Idealne do eksponowania luksusowych zapachów.

Lada sklepowa – Reprezentacyjne stanowisko do obsługi Klientów. Pamiętajmy, aby wygląd lady był spójny z pozostałymi elementami wyposażenia perfumerii.

Stanowiska do makijażu – Jeśli oferujemy usługi dodatkowe, warto wyposażyć strefę w wygodne fotele, stoliki i lustra.

Dodatkowe wyposażenie – Takie jak potykacze reklamowe, ekspozytory POS, banery.  Perfumerie niekiedy decydują się na niezwykłe ekspozytory. Jak na przykład gigantyczna replika flakonu perfum, która stanęła na środku znanej perfumerii. Nietypowe akcje marketingowe wbudzają ciekawość i przyciągają nowych Klientów!

Oświetlenie to kolejne ważne narzędzie do atrakcyjnej prezentacji perfum. Oświetlenie punktowe podkreśla detale opakowań i butelek, dodając im elegancji. Warto zainstalować oświetlenie z regulacją kąta nachylenia lub lampy podtynkowe, aby kontrolować kierunek światła. Taśmy LED montowane na półkach również doskonale podkreślą produkty.

Zastosowanie ekranów reklamowych to kolejny sposób na dynamiczną prezentację perfum. To atrakcyjny sposób, aby zwrócić uwagę Klientów na promocje i nowości w sklepie. Warto też zaciekawić odwiedzających poprzez wyświetlanie kampanii reklamowych światowych marek perfum.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena