Są obecne w muzeach, kinach, sklepach, hotelach, zakładach pracy. Słupki odgradzające należą do sprawdzonych i powszechnie stosowanych elementów wyposażenia. Czy wiesz, jakie funkcje spełniają w budynkach? Czytaj dalej – poznaj ich podstawowe możliwości i dowiedz się, gdzie szeroki wybór solidnych słupków łączy się z atrakcyjnymi cenami.

Data dodania: 2022-03-01

Wyświetleń: 392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie funkcje pełnią słupki odgradzające?

Swobodne wyznaczanie przestrzeni i kierunków ruchu

W miejscach, w których znajduje się duża grupa ludzi, potrzebne są rozwiązania ułatwiające wyznaczenie stref swobodnego poruszania się. Takie rozwiązania pomagają zapanować nad tłumem i zapewnić mu bezpieczeństwo, a także zastąpić chaos organizacyjny porządkiem. W określeniu granic przestrzeni niezawodnie pomagają słupki odgradzające. Wystarczy ustawić je w odpowiednich punktach pomieszczenia, a obszar, gdzie ruch jest dozwolony, wyodrębnia się sam. 

Słupki pełnią zatem funkcję informacyjną, wskazując miejsca, w których można swobodnie się poruszać oraz sygnalizując dozwolony w budynku kierunek ruchu. To czytelne i proste informowanie ma jeszcze większą moc oddziaływania na osoby trafiające do danej części obiektu po raz pierwszy. Ustawione słupki wyznaczają drogę poruszania się i sprawiają, że osoby odwiedzające muzeum czy hotel po raz pierwszy czują się swojsko i pewnie.

Zabezpieczenie części pomieszczenia i przedmiotów

W instytucjach, lokalach usługowych i miejscach rozrywki występują strefy przeznaczone tylko dla personelu lub wskazanych osób. Różnego rodzaju zakazy zawieszone na ścianie pomieszczenia nie tworzą pozytywnych wrażeń wśród odwiedzających. Dlatego polecamy zastąpić je bardziej przyjaznymi rozwiązaniami, np. słupkami z elastyczną taśmą lub z ozdobnym sznurem w wybranym kolorze. 

Za pomocą słupków można w łatwy sposób odgrodzić niedozwolone dla wszystkich części pomieszczenia oraz zabezpieczyć przedmioty, których nie powinno się dotykać. Tak prosta wymiana standardowych form zakazu na słupki odgradzające pomaga zapanować nad zachowaniami i pokusami osób odwiedzających obiekt. Czują się one w budynku naprawdę mile widziane, a zarazem mają świadomość, że obowiązują w nim określone zasady. 

Podkreślanie nowoczesnego charakteru budynku

Wysokiej jakości słupki oprócz informowania i zabezpieczania pozwalają na spotęgowanie walorów danego obiektu. Do eleganckich przestrzeni wybrać można słupki chromowane w odcieniach srebra lub złota i wzbogacone o ozdobny sznur w klasycznym kolorze. Pomogą one w podkreśleniu wrażenia luksusu i szlachetności. Jeśli celem jest stworzenie mniej formalnej atmosfery, warto zdecydować się na uniwersalne lekkie słupki z elastyczną taśmą.

Wybór niezawodnych, starannie wykonanych i solidnych słupków odgradzających oferuje sklep internetowy topexpo.pl. Polecamy zajrzeć do niego w wolnej chwili i zapoznać się z asortymentem. Trzeba tylko przygotować się na rozbudowany katalog produktów oraz na wyjątkowo atrakcyjne ceny. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu online i złożenia swojego pierwszego zamówienia z dostawą.

Sprawdź także gabloty informacyjne na: https://topexpo.pl/gabloty-informacyjne-c-1_13.html

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena