Co wspólnego mają ze sobą drukarze i Harry Potter? Wydawać by się mogło, że domeną młodego czarodzieja z Hogwartu są raczej czarodziejskie różdżki, rozgrywki w quiditcha oraz potyczki z „Sami Wiecie Kim“ – nic bardziej mylnego.

Data dodania: 2010-06-14

Wyświetleń: 1867

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Okazuje się, że magia Harrego Pottera, działa równie skutecznie w świecie rzeczywistym, co fikcyjnym, mogliśmy się o tym przekonać podczas zakończonych niedawno międzynarodowych targów przemysłu poligraficznego IPEX 2010.

IPEX to jedna z  najważniejszych imprez branży poligraficznej i wydawniczej na świecie. W tym roku, w halach National Exhibition Centre (Birmingham,Wielka Brytania) zgromadziło się 815 firm ze 135 krajów! Od 18 do 25 maja tematem numer 1 była poligrafia, w jej wszystkich możliwych aspektech…

Podczas targów, prestiżowym tytułem „Champion in Print“, tradycyjnie już uhonorowano osoby, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju światowego przemysłu poligraficznego. W tym roku wyróżniono między innymi założycieli firmy Adobe - Johna Warnocka i Charlesa Geschke, za zrewolucjonizowanie DTP (desktop publishing) przez programy, takie jak Adobe Illustrator, Adobe Photoshop i Adobe InDesign. Doceniony został Dan Gelbart - Ojciec Nowoczesnego CTP oraz Benny Landa, zarządzający już od ponad 30 lat firmą HP. W tym zacnym gronie najbardziej zasłużonych dla światowej polgrafii, znalazła się też jedna kobieta – J.K. Rowling.

Autorka książek o Harrym Potterze, została wyróżniona za „nadzwyczajny wpływ“, jaki na przemysł drukarski wywarła jej bestsellerowa seria – innymi słowy, Pani Rowling i Harry Potter, zaczarowali rynek wydawniczy, czym doprowadzili do gigantycznego i niespotykanego wzrostu produkcji książek w drukarniach. Od 1997 roku, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza część magicznej serii Rowling, sprzedano ponad 400 milionów egzemlarzy książek o Harrym Potterze, a przetłumaczono je na 68 języków. Jakby tego było mało, ostania część serii - „Harry Potter i Insygnia Śmierci“, to w wielu krajach najszybciej sprzedająca się książką w historii.

W ten czarodziejski sposób, Pani Rowling i jej Harry Potter zaskarbili sobie wdzięczność drukarzy na całej Ziemi i zostali „Czempionami Druku“. I jak tu nie wierzyć w magię.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena